MEB’den Yönetici Atamalarına Düzenleme

MEB’den Yönetici Atamalarına Düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçen sene karşılaşılan Müdür Yardımcılarının atanmalarına ilişkin kararlarının yargı tarafından durdurulmasının ardından yeni atama düzenlemesi yoluna gitme kararı almıştır. Bu kapsamda alınan kararların çelişkili olmaması için azami hayret gösterilmektedir.

Daha önce yapılan düzenleme ile 4 yıllık müdür yardımcıları müdürün bir üst makama sunduğu teklif ile bu kapsamda yardımcıların müdür olarak görevlendirilmesi yapılabiliyordu. Yapılan bu işlemin 2016 yılına kadar olan zaman içerisinde herhangi bir problem olmadan sürdüğü bilinmektedir. Bu yapılan uygulama daha sonra 4 yıllık müdür yardımcılığı yapan kişilerin sözlü mülakata alınarak müdür yapılması amaçlanan atama düzenlemesinin yargıya takıldığı bilinmektedir. Bu durumda geri gelen atama yönetmeliği sonrasında Milli eğitim Bakanlığı Personel bürosu tüm il merkezlerine bilgilendirme talimatı gönderdiği tespit edilmiştir. Bu yapılan talimat ile müdür başyardımcıları ile müdür yardımcılarının atanmaları kapsamında herhangi bir iş ve işlem yapılmaması için uyarıda bulunduğu anlaşılmıştır.

Elbette bu karar sonrasında Milli Eğitim bakanlığında görev yapan personelin 2015 yılındaki hak kayıplarının nasıl telafi edileceği de bilinmemektedir. Bu kapsamda alınan karar sonrasında Milli eğitim bakanlığı geri adım atmaya mecbur kalmıştır. Bu yönetmeliğin yeniden düzenlenmesi ve kimsenin hak kaybına daha fazla mahal vermemek için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Milli Eğitim Müdürlüğü okul müdürlerinin görev sürelerinin uzatılması ve 6 ay çalışmayan personelin yeniden görevlendirmesi için yeni emir ve talimatların beklenmesi gerekliliği belirtilmiştir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git