Meb’den Öğretmenlere Müjdeli Haber

Meb’den Öğretmenlere Müjdeli Haber

15 Temmuz darbe olayları sonrasında başlatılan Fetö Soruşturmaları kapsamında, binlerce memur görevinden uzaklaştırılmıştı. Bunlarla ilgili yetkili makamlarca yapılan açıklamalarda, hepsinin incelenmek üzere görevlerinden uzaklaştırıldığı ve bu insanların hepsinin suçlu olmadığı belirtildi. Görevlerinden uzaklaştırılanlar arasında en fazla görevden uzaklaştırmaya maruz kalan meslek, öğretmenler olmuştu. CHP’li vekillerin sık sık konuyu gündeme getirerek, açığa alınan öğretmenlerin durumunu sorgulaması; hem mağdur durumundaki öğretmenlerin beklenti ve merak içinde kalmasına sebep oldu hem de yapılan çalışmaların daha hızlı sonuç vermesini sağladı.

Beklenen Açıklama Sonunda Yapıldı

TBMM’de Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat yasası görüşüldüğü sırada kürsüye gelen CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, açığa alınan öğretmenlerle ilgili sürecin ne durumda olduğunu ve artık merak içinde bekleyen mağdur öğretmenler hakkında bir açıklama yapılması gerektiğini bir kez daha vurguladı. Bu soru neticesinde, oturuma ara verildiği sırada tüm gözler yine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a döndü.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; yapılan soruşturmalar neticesinde, incelemesi tamamlanan beş bin öğretmenin görevlerine iade edileceğini açıklayarak, merakla bekleyen öğretmenlere müjdeyi verdi. Öğretmenleri sevindirecek açıklamanın ardından konuşan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, mağdur insanların her zaman yanında olduklarını ve ülkemize kast edenlerle yapılan mücadelenin; masum halkla mücadeleye dönüşmemesi için, ellerinden geleni yapacakları konusunda tüm halkın emin olmasını ve içlerinin rahat olmasını istediklerini belirtti.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git