MEB 250 Engelli Öğretmen İstihdam Edecek

MEB 250 Engelli Öğretmen İstihdam Edecek
Engelli öğretmen adaylarının beklediği haber nihayet geldi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), yaptığı açıklamada bu yapılacak olan KPSS sınavı  (EKPSS) katılacak adaylar arasından tam 250 öğretmen alacak. Peki şartları neler alım nasıl olacak haberimizin detayına göz atabilirsiniz.

Öğrenilen bilgilere göre 250 öğretmen atamasında MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, 250 öğretmen ataması için adayların, belli başlı bazı şartları taşıması gerekmektedir. Bunlar;

  • EKPSS ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri
  • iÖğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde belirtilen özel şartlar
  • Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar

Gibi şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren yada getirebilecek durumda olan kişilerin başvurularını 14 Haziran 2016 tarihinden 17 Haziran 2016 tarihleri arasında “http://mebbis.meb.gov.tr” veya “http://ikgm.meb.gov.tr” İnternet adresinden elektronik başvuru formu ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru yapan adayların başvuru esnasında, lisans diploması yada geçici mezuniyet belgesi, pedagojik formasyonun yanı sıra girmiş olduğunuz 2016 yılına ait EKPSS sonuç belgesini de yanınızda getirmeniz gerekecektir. Ayrıca bu kişilerin şuan bir devlet kurumunda çalışıp çalışmadığına dairde araştırma yapılacaktır. Sizden beyanda alınacaktır.

Başvuru aşamasından sonra ataması gerçekleşen adayların göreve başlayacakları sırada öğretmenlik yapmasına engel olabilecek bir durumun olup olmadığına dair tam teşekküllü sağlık raporu istenecektir. Adayların ataması da istedikleri İl Ve İlçelere göre yapılacağından kontenjan sayılarına iyi bir şekilde göz atmalısınız.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git