Maliye Bakanlığı’ndan 269 Adayın İşe Alınacağı Müjdesi!

Maliye Bakanlığı’ndan 269 Adayın İşe Alınacağı Müjdesi!

Devlet memuru olmak isteyen adaylar Maliye Bakanlığı’nca merkezi atama olmadan kadroya alınacak ve önlisans programları doğrultusunda kendilerine iş verilecektir. Maliye Bakanlığı’nın en çok doğu bölgesinde görevlendirilmek üzere kadro ihtiyacı bulunmaktadır. Taşra bölgeleri de bunlar arasında yer almaktadır.

Maliye Bakanlığı’nın Açık Kadroları Nelerdir?

Veri hazırlama ve kontrol işletmeni

Tekniker

Olmak üzere veri hazırlama ve kontrol işletmeni için 146 adet boş kadro bulunduğu ve tekniker içinse 23 adet boş kadro bulunduğu tespit edilmiştir. Maliye Bakanlığı işe alım süreçlerinde başvuru yapacak olan adaylarda bazı koşullar arayacaktır.

İşe Alım Sürecinde Adaylarda Aranan Koşullar Nelerdir?

Adayın bilgisayar dersi aldığına dair bir belge sunması gereklidir. Diploma veya sertifika gibi.

Tapu kadastro bölümünden mezun olma şartı aranmaktadır. Veya bu bölümün benzeri bölümlerinden mezun olanlarda başvuruda bulunabilirler.

Ölçümleme ve istatistik gibi öğrenim yılının iki yıl olduğu bölümlerden mezun olmak gereklidir. Aynı tapu kadastro da olduğu gibi ölçümleme ve istatistik ile benzer bölümlerden mezun olanlar da başvuru gerçekleştirebileceklerdir.

Maliye Bakanlığı ilk etapta yukarıda bahsi geçen bölüm mezunlarına ihtiyaç duymaktadır. Fakat diğer bölümlerden mezun olan kişilerde başvuruda bulunabilmektedirler. Bunun için KPSS robotları kullanılabilmektedir.

Başvurularda Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Her bölümün bir başvuru kodu bulunmaktadır. Bu kodlar okunulan bölümlerin kısaltmasını içermektedir. Bu sebeple her kim hangi bölümü bitirmiş ise bitirdiği bölümün kodu ile başvuru yapmalıdır. Doğru tercih yapmak gerek merkezi alımlarda gerekse diğer iş ilanlarına yönelik alımlarda atanabilmede büyük öneme sahiptir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git