Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları

Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları

Maliye Bakanı Nabi Ağbal, 2017 yılında A grubu kadrolara 2300 memur alımı gerçekleştireceklerinin müjdesini verdi. Ağbal, 2000’i gelir uzman yardımcılığı, 300’ü Vergi Müfettiş Yardımcılığı olmak üzere 2300 personel alımı istihdamına değindiği açıklamasında, adayların 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı başarı puanlarına göre mülakata çağırılacaklarının bilgisini verdi.

Adayların başvuru şartlarının ve alımlarda hangi puan türünün kullanılacağının; Maliye Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden yapılacak duyuru ile adaylara bildirileceğini söyleyen Maliye Bakanı, diğer kadrolar hakkında ise detaylı bilgi paylaşımında bulunmadı.

Sadece Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavlarına katılım sağlayan lise, önlisans ve lisans mezunları için açıklama yapmayan Ağbal, Devlet Personel Teşkilatının boş olan kadrolar neticesinde bir sayı belirleyeceğini, adayların ÖSYM tercih rehberlerinde bu kadroları görebileceklerini söyledi.

Hangi Puan Türleri İle Alım Yapılacak

Açıklamanın ardından A grubu kadrolar için ter döken adayları, hangi puan türünden alım yapılacağı merakı sardı. Daha önceki senelerde yapılan alımlarda adayların alan bilgisi sınavlarındaki puan türlerine göre alımlar gerçekleştirilmişti.

Adayların; Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavının yapıldığı ilk oturumdan aldıkları puanlar ile daha sonraki oturumlarda (iktisat, hukuk, maliye, muhasebe, İngilizce, çalışma ekonomisi) gerçekleşen oturumlardan aldıkları puanlar neticesinde bir puan türü belirleniyordu. Daha sonra adaylar puanları doğrultusunda; sözlü mülakata ve yazılı sınavlara katılıyordu. Başarılı olan adayların ise belge tamamlama işlemlerinden sonra atamaları yapılıyordu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git