Maliye Bakanlığı 100 Personel Alımı Yapacak

Maliye Bakanlığı 100 Personel Alımı Yapacak

Maliye Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı tarafından 20 Aralık 2016 tarihli duyuruda 100 personel ihtiyacının olduğunu belirtti.

Maliye Bakanlığı istihdam etmek üzere Baş Hukuk Müşavirliği ve Muhakemet Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında yer alan Muhakemet Müdürlükleri ve Hazine Avukatlarından 100 kişi Hazine Avukatı alacak.

Maliye Bakanlığı Personel Alımı Nasıl Olacak

Alımlar, yazılı ve sözlü olmak üzere sınavla gerçekleştirilecek. Başvuru yapmak isteyen adaylardan KPSS B grubu puan şartı aranacak. Maliye Bakanlığı yaptığı personel alımı duyurusunda adayların 22.05.2016 KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olması gerektiğini belirtmiştir. Gerçekleştirilecek sınava kadro sayısının beş katı kadar aday çağrılacak.

Adaylar, Maliye Bakanlığının sınavı için 09 Ocak 2017 tarihinde başlayıp 20 Ocak 2017 tarihinde saat 17.30’a kadar başvurularını yapabilirler.

Başvurular, Maliye Bakanlığı www.maliye.gov.tr ile Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemet Genel Müdürlüğü www.bahum.gov.tr internet sayfalarında “BAHUM Sınav Sistemi” üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

Giriş sınavı, 19 Şubat 2017 Pazar günü saat 10.00’da Ankara’da yapılacak. Sınava katılacak aday listesinde puanı en yüksek olandan çağrılmaya başlanacak, en son adayın aldığı puan ile aynı puana sahip olan adaylarda yazılı sınava çağrılacak. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, en yüksek puanı alan adaydan başlanıp kadro sayısının iki katı kadar aday sözlü sınava davet edilecek.

Başvuru Şartları Neler?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
  • Hukuk fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yüksek öğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki Yüksek öğretim Kurumlarından mezun olmak,
  • Avukatlık ruhsatını haiz olmak,
  • KPSS B grubu kadrolar için yapılan 22.05.2016 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,
  • Başvuruyu süresi içerisinde yapmış olmak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git