Lise Mezunu KPSS ‘siz 7 Bin Bekçi Alımı

Lise Mezunu KPSS ‘siz 7 Bin Bekçi Alımı

KPSS şartı aranmadan bekçi alımı ilanı yapılması iş arayışında olan birçok insanın umutlanmasına neden oldu. İçişleri Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre kısa bir süre içerisinde yapılacak olan 7 bin kişilik bekçi alımı insanlar için bir umut kaynağı haline geldi. Alımların ilk aşamada doğu illerine yapılacağını ve zamanla batı bölgelerde de yapılacağını duyuran yetkililer Ankara gibi büyük illere de bekçi alımı yapılacağını belirtti. KPSS sonucu şartı aranmaksızın yapılacak olan bekçi alımı için bir takım şartlar bulunuyor. Şartları yerine getiremeyen insanlar yapılacak olan mülakat sınavında elenecek ve başarılı olanlar da bakanlığın belirttiği tarihte iş başı yaparak görevine başlayabilecek.

Bekçi Alımında Aranan Şartlar

Bekçi olabilmek için kişilerin bir takım şartları yerine getirmesi bekleniyor. Çarşıların ve mahalle teşkilatlarının güçlendirilerek kolluk kuvvetlerine destek amaçlı olarak yapılacak olan bekçi alımında 5 ilin alımları bu ay içerisinde gerçekleştirilecek. Başvuran adayların öncelikle Türk vatandaşı olması gerekiyor.

Öğrenim düzeylerinin ise en az lise ve dengi okul statüsünde olması ve bunu belgeleyebilecek durumda olması gerek. 30 yaşını aşmamış adaylar içerisinden sağlık durumu bekçi olmaya müsait olan insanlar arasından bir seçim yapılacak. KPSS şartı aranmasa da bekçi alımları için bir yazılı sınav gerçekleştirilecek ve yazılı sınavı geçen adaylar da mülakata alınarak bu insanların içerisinden seçim yapılacak. Adayların herhangi bir yüz kızartıcı suç işlememiş olması gerekiyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git