Lise Mezunu KPSS ’siz 7 Bin Bekçi Alımı Ne Zaman?

Lise Mezunu KPSS ’siz 7 Bin Bekçi Alımı Ne Zaman?

İşsizliğin tavan yaptığı ve iş bulmakta zorlanır olduğunuz şu dönemlerde herkesin gözü kulağı gazete ve televizyonlarda yayınlanacak olana yeni iş kadrolarında. Son açıklamayla kanun hükmünde kararnameyle bekçilik için şartlar belli oldu. Emniyet Genel Müdürlüğünün çarşı ve mahalleler için 7000 bekçi kadrosu ayrıldı.

Bekçi Olabilmek İçin Şartlar Nelerdir?

-Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Başvuru yapılacak ilde en az bir yıl süreyle ikamet ediyor olmak

-Lise ve lise dengi bir okuldan mezun durumda olmak

-Yaş sınırı olarak 30 yaşından daha büyük olmamak

-Görev yapımına engel bir durumunun söz konusu olmaması

-Yüz kızartıcı suç, hapis cezası, dolandırıcılık gibi sebeplerden hüküm giymemiş olması

Ön görülen şartlar bunlardır.

Sınav sözlü sınav olarak başlayacak.100 üzerinden 70 puan alan adaylar sözlü sınavını geçmeye hak kazanmış sayılır. Sözlü sınavı geçemeye hak kazanan adaylar yazılı sınava tabi tutulacaklardır. Yazılı sınavda soru türleri genel yetenek (tarih, matematik, Türkçe ), genel kültür derslerinden sorulacaktır. Yazılı sınav sonrasında kazanan adaylar asil ve yedek olacak şekilde listede ayrılacaklardır.

Bekçilik için Başvuru Yeri Neresidir?

Bulunduğunuz ilçenin kaymakamlığına gidip başvuru yapmanız gerekmektedir. Eğer sınavı kazanırsanız başvuru yapılan kaymakamlığın bağlı olduğu yerlerde görev alacaksınız. Yine başvuru sonucunda sınavı kazanıp kazanmadığınız başvuru yaptığınız kaymakamlığın resmi sitesinde yayınlanacaktır. Kazanan adaylar alacakları sağlık kurul raporunu emniyet birimine teslim edecektir. Raporun onaylanması ile memuriyet hayatınız başlamış olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git