Lise Mezunu 2017 KPSS Şartsız Bekçi Alım Başvuru Şartları Neler?

Lise Mezunu 2017 KPSS Şartsız Bekçi Alım Başvuru Şartları Neler?

2017 yılında yapılacak olan 700 kişilik bekçi alım ilanlarına başvuru süresi yaklaştıkça bu ilana başvuracak olan adaylar başvuru koşullarını merak ediyorlar. Alımlar 16 Şubat tarihinde başlayıp 25 Şubat tarihinde sona erecek. Başvuru koşullarında en çok dikkati çeken ise adaylarda KPSS şartı aranmayacak olması oluyor. İstanbul Valiliği bünyesi içerisinde çalıştırılmak için alınacak olan 700 kişilik bekçi alımı için başvuru şartları açıklandı.

Bu şartlar içerisinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar ve lise, dengi okul mezunları başvuru yapabilecek. Diğer başvuru şartları da başvuracak olan kişilerin en az 1 yıl İstanbul’da ikamet etmeleri gerekiyor. Askerliğin yapılmış olması ve 30 yaşından küçük olunması aynı zamanda görevini aksatacak şekilde bir sağlık sorunu olmadığını sağlık raporu ile kanıtlayabilecek kişiler başvuru yapabilecek.

700 Kişilik Bekçi Alım İlanı

İlana başvuru yapacak adaylar aynı zamanda kamu haklarından mahrum olmayanlar arasından seçilecek olup boy şartı da 1.67’den uzun olmaları gerekiyor. Başvuru sırasında herhangi bir KPSS sonuç belgesi istenmeyecek. Adaylar başvuru yaparken bazı belgeleri hazırlaması gerekiyor.

İstenen belgeler kimlik fotokopisi, okul diploma fotokopisi ya da tasdikname fotokopisi, askerliğin yapılmış olduğuna dair askerlik durum belgesi, 6 adet vesikalık fotoğraf, adli sicil kaydı belgesi, gerektiği durumlarda verilmek üzere lise hazırlık okunduğuna dair belge. Bu belgeleri hazırlayan kişiler belirtilen tarihler arasında bekçilik ilanı için başvuru yapabilecek.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git