Lisans 2017 KPSS Ne Zaman Yapılacak?

Lisans 2017 KPSS Ne Zaman Yapılacak?

Devlet kadrolarına yerleştirilecek memur kadrolarını belirlemede ön koşul olarak kullanılan 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı için geri sayım başladı. 2017 KPSS’ye girecek adaylar sınav hazırlıkları için dershane ve kurs kayıtları tamamlıyorlar. Peki bir çok gencin memur olma hayalini gerçekleştirecek 2017 KPSS ne zaman yapılacak?

2017 KPSS ne zaman yapılacak, kimler bu sınava girmeye hak kazanacak ve sınav takvimi nasıl işleyecek gibi bir çok merak edilen soruya sizler için cevap bulmaya çalıştık.

Adaylar sınavın ne zaman yapılacağını öğrenmek için KPSS de dahil olmak üzere bir çok sınavın yapılacağı tarihi belirli bir akademik takvime göre açıklayan ÖSYM’nin yapacağı son dakika açıklanmalarına kilitlenmiş durumdalar.

ÖSYM, adayların ‘2017 KPSS ne zaman yapılacak’ sorusuna dair henüz resmi bir takvim açıklaması yapmadı. Yaklaşık bir tarih sorgulaması yapacak istersek, ÖSYM’nin geçmiş yıllarda uyguladığı takvimi dikkatle incelediğimizde; Lisans 2017 KPSS başvurularının Mart ayı itibariyle alınmaya başlanabileceğini ön görebiliriz.

Orta öğretim ve Ön Lisans 2017 KPSS ne zaman yapılacak sorusunun cevabı ise bilindiği üzere bu sınavların sadece 2 yılda bir yapıldığıdır. Yani ÖSYM 2017’de sadece Lisans KPSS sınavı yapacaktır. Yani çift rakamlı yıllarda Lisans KPSS, Ön Lisan KPSS ve Orta Öğretim (lise) KPSS sınavı yapılmaktadır. 2017 KPSS ne zaman yapılacak, diye araştırma yapan adayların bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

2017 KPSS başvuru ve sınav tarihleri ile ilgili son dakika açıklamalarını en doğru şekilde ÖSYM’nin ‘http://www.osym.gov.tr/’ adresinden takip edebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git