Kütahya’nın Hisarcık ilçesinden ÖSYM’ye tepki

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinden ÖSYM’ye tepki

Kütahya iline bağlı Hisarcık ilçesinde yaşayan bazı vatandaşlar 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak kamu personeli seçme sınavı için açıklanan sınav giriş yerlerini görünce şok oldular.

Pazar günü yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı için vatandaşlar daha önceden tercih edilen sınav giriş yerleri için Kütahya merkez ve Tavşanlı ilçesini işaretlemişlerdi. Ancak açıklanan giriş yerlerini gördükten sonra büyük şaşkınlık yaşadılar. ÖSYM tarafından sınava girecekleri yer olarak açıklanan Afyon, Bursa, Uşak gibi şehirler ile birlikte İnegöl İlçesi ile karşılaştılar. Yaşanan bu durumdan dolayı oldukça rahatsız olan vatandaşlar ise ÖSYM’ye büyük tepki gösterdi.

Tercih formunu doldururken sınav giriş yeri olarak Kütahya merkez ve Tavşanlı ilçesini seçen bir aday ise giriş yerinin Bursa’da bir okulda olmasına bir hayli şaşırdığını ve bunu hiç beklemediğini dile getirdi. Sınava gireceği gün 4 saat uzaklıktaki okula gitmek zorunda kalacağını ve herhangi bir araç temin edemeyeceğini söyleyen güvenlik görevlisi Hüseyin Arslan mağdur olduğunu dile getirerek ÖSYM’ye tepki gösterdi. Gireceği sınav için ya bir gün konaklamak zorunda olduğunu ya da sabahın çok erken saatlerinde yola düşmek zorunda olduğunu dile getiren Arslan bunun kendisi ve bunun gibi durumda kalanlar için maddi ve manevi kayıp olduğunu söyledi. Aynı şekilde mağdur olan bir başkası ise 18 yaşındaki Fatma Keskin. Stajyerlik yapan Fatma Keskin, tercihinde Tavşanlı ilçesini seçmesine karşın ÖSYM tarafından Bursa’nın İnegöl ilçesine gönderilmesi konusunda mağdur olduğunu dile getirdi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git