KPSS’ye Girecek Olan Adaylara Uyarı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin Karamandaki Sınav Koordinatörlüğünden KPSS’ye Girecek Olan Adaylara Uyarı Geldi

ÖSYM Karaman Sınav Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Abdulvahit Sayaslan sınava girecek öğrencilere sınavla alakalı bir uyarıda bulundu. Abdulvahit Sayaslan, yapmış olduğu yazılı bir açıklamada, Türkiye genelinde yaklaşık 3,5 milyon kişinin, Karamanın merkezinde ise 13 bin aday kişinin KPSS Ortaöğretim sınavına gireceğinin haberini verdi.

Sınava girecek adayların sınav salonuna gelirken yanlarında “Sınav Giriş Belgesi”ni ve üzerinde TC kimlik numarası yazılı olan “Nüfus Cüzdanı”nı mutlaka getirmelerinin zaruri olduğunu vurgulayan sınav koordinatörü Sayaslan, şunları da ayrıca ilave etti:

“Sınavda nüfus cüzdanı olmayan kişilerin geçerlilik süresi dolmamış olan pasaportlarını da kullanmaları mümkündür. Bunların dışında kalan sürücü belgesi vb belgeler sınava giriş için katiyen kabul görmemektedir. Aynı şekilde sınavda görev alan öğretmenler için de geçerli bir durum söz konusu olduğundan, görevlilerin de Sınav Görev Belgesi ve Nüfus Cüzdanı ile görev yerine gelmeleri önem taşımaktadır.” dedi.

Ayrıca sınava girecek olan adayların yanlarında başka hiçbir eşya yanlarında taşımamaları gerekmektedir. Ösym tarafından kalem, silgi, kalemtraş, peçete gibi ihtiyaçların karşılandığı bilinmektedir. Sadece üzerindeki markası çıkarılmış şeffaf şişede su almaları sorun olmamaktadır. Bu sınavın tahmini 1 ay süre içerisinde açıklanması beklenmektedir. Sınavdan iyi puan alan kişilerin devlet kadrolarına yerleştirmesi gerçekleşecek. Bu sene tahmini olarak alımların çok yüksek olacağı da konuşulan mevzulardan bir başka diğeridir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git