KPSS’ye Çalışmak Hakkında Bazı Püf Noktaları

KPSS’ye Çalışmak Hakkında Bazı Püf Noktaları

KPSS’de iyi bir not alarak devlet bünyesinde çalışmak isteyenler bazen bunu hayalden öteye taşıyamazlar. Eğer sizde KPSS hazırlık konusunda sıkıntı çekiyorsanız ve etkili bir şekilde sınava hazırlanamıyorsanız makalemizde sizler için en etkili KPSS hazırlık tüyolarını bulacaksınız. KPSS hazırlanmak hem zahmetli hem de stresli bir süreçtir bu süreci en iyi şekilde atlatmak için dikkat etmeniz gereken bazı kurallar olacaktır. Bu konumuzda bunların üzerinde duracağız ve bu adımlar sayesinde daha iyi bir sınav geçireceksiniz.

KPSS’ye hazırlanıyorsunuz ama nasıl ve hangi kaynaklardan başlayacığınızdan emin değilseniz.İşte size KPSS çalışma hakkında bazı püf noktaları..

1) Her şeyde olduğu gibi KPSS çalışmaya başlamadan öncede kendinize bir amaç belirlemelisiniz. Bana şu kadar puan yeter onun için şu kadar çalışmam gerek daha fazlasını da yapabilirim diyebilirsiniz kendinize.

2) Daha önceki yılda çıkmış soruları çıkartın ve çözün cevaplarına bakmadan. Daha sonra yanlışlarınızın üzerindne geçin ve nerelerde hata yaptıysanız buralara çalışmaya özen gösterin. Ve not almayı unutmayın eksiklerinizi not aldığınızda ileride geri dönüşünüz daha kolay olacaktır.

3) Bu sayede seviyenizi öğrenmiş olacaksınız daha sonra çalışmaya başlayabilirsiniz. Özellikle eksik olduğunuz alanlara daha çok çalışmalısınız. Bu aşamadan sonra sizin için faydalı olacak kaynakları belirleyin.Çok fazla kaynak almak yerine az ve öz kaynaklardan faydalanmak gerekiyor.

4) Kaynaklarınızı da belirledikten sonra sınava kalan gün sayısını not alın ve düzenli bir çalışma programı hazırlayın.

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git