Kpss’ye Başvuran 15 Torunlu Dede

Kpss’ye Başvuran 15 Torunlu Dede

Devlet memuru olmak isteyenler için, Türkiye genelinde yapılan KPSS’ye her yıl, yüz binlerce kişi başvuruyor. Bu yıl da yapılacak olan KPSS’ye yüz binlerce kişi başvurdu. Bu yıl yapılacak KPPS’ ye başvuru yapanların arasında ilginç bir isim de bulunuyor. O isim; Kars’ta yaşamını sürdüren, 60 yaşında ve 15 torunu olan Zübeyit Özkaya.

Oldukça Heyecanlıydı

KPSS başvurusunu yapmak üzere Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ne gidip sıra bekleyen Zübeyit Özkaya, kendisiyle beraber sıra bekleyen öğrencilerin yardımıyla başvuru formunu doldurarak, KPSS Orta öğretim başvurusunu tamamladı. Bu esnada Özkaya’nın oldukça heyecanlı olduğu gözlemlendi.

Zübeyit Özkaya başvuru işlemini tamamladıktan sonra orada bulunan gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada şunları söyledi;

‘‘Ben medrese mezunuyum. Daha önce de fahri imamlık yapıyordum. Sonra beni köylere vekil imam olarak tayin ettiler.’’

 Okumanın Yaşı Yoktur

Okumanın yaşı yoktur diyen Zübeyit Özkaya, açıklamalarına şöyle devam etti;

Allah’ın izniyle sınavı kazanacağım. Daha önce de sınavlara girmiştim. Bugün de geldim başvurumu yaptım. Ama bir türlü kazanmak nasip olmadı. İnşallah bu sefer kazanacağım. Vekil imamlık yaptığım dönemde, kadroya alımlar olmuştu. Benim ki olmadı. Şuan boştayım.’’

Oğluyla Beraber Sınava Girecek

             KPSS’ye başvuran 15 torunlu dede, Zübeyit Özkaya, KPSS’ye oğluyla birlikte girecek. 3 oğlu ve 15 torunu bulunduğunu söyleyen Özkaya, sınav heyecanını oğluyla beraber yaşayacak olmasının, kendini mutlu ettiğini söyledi. Sınavı kazanmaları halinde, kendisinin ve oğlunun imam olacaklarını söyledi.


Kpss’ye Başvuran 15 Torunlu Dede Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. SENEM diyor ki:

    Torunsuz dede mi olunuyormuş bu nasıl başlık yahu güldürdünüz 😀

Sayfa başına git