KPSS’siz 2016 Sınavsız Memur Personel Alım Başvuruları Şartları

KPSS’siz 2016 Sınavsız Memur Personel Alım Başvuruları Şartları
Bildiğiniz gibi bu yıl yaşanan özel sebeplerden dolayı bazı kurumlar alım yapacakları bölümler için KPSS şartını kaldırdı. Memur açığı olması nedeni ile KPSS sınavsız alım yapılacak olan bölümler ve bu bölümler için gerekli başvuru şartları neler? Hep birlikte göz atalım.

EN ÇOK ALIM ADALET, İÇİŞLERİ VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NDA YAPILACAK

Kamu personeli olmak için büyük bir fırsat olan sınavsız geçiş için son yapılan açıklamalar ile  İçişleri, Adalet ve Milli Eğitim Bakanlıklarında (MEB) gerçekleşeceği bildirildi. Bu açıklamalara göre yaklaşık 20 bine personeli istihdam edeceklerini belirtiler. Yine başka yetkili birinin Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yapmış olduğu açıklamada ise, Özel Harekât Başkanlığı’na alınacak olan 10 bin polis içinde en az lise mezunu olmanız yeterli olacaktır.

Özel Harekat Polisi alımında askerlik şartı değişti

Yapılacak olan alım ile ilgili birçok detayda yeni yeni belli olmaya başladı. Polis Akademisi Başkanlığının alacak olduğu 10 bin özel hareket için başvuru şartları da yeniden düzenlendi.

MEB’E 15 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN

En çok alım yapılacak alanlardan bir tanesi olan MEB’e de 15 bin sözleşmeli öğretmen alınacağı bildirildi. Yeni eğitim öğretim yılının da başlaması ile birlikte açıkta kalan bu alanların bir an önce doldurulması gerektiği için 10 Ekim’de gerçekleşecek yeni alım ile birlikte bu alanlarda doldurulacaktır.


KPSS’siz 2016 Sınavsız Memur Personel Alım Başvuruları Şartları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Hande diyor ki:

    Merhaba,39 yaşında önlisans mezunuyum.Memur olbilir miyim?

Sayfa başına git