KPSS’den düşük puan alanlara memurluk yolu kapanıyor mu?

KPSS’den düşük puan alanlara memurluk yolu kapanıyor mu?

Danıştay, Devlet Personel Başkanlığı’na ait resmi web sitesinden yayımladığı personel alım ilanıyla en az lise mezunu olan Hizmetli alımının gerçekleştirileceğini belirtmişi. İlanın yayımlanmasıyla beraber yüzlerce birey, Danıştay’ın personel alımlarına başvuru yapmıştı.

Yapılan başvuru sonuçları, açıklandı ve tam on hizmetli alımı maksadıyla mülakata girmek için hak kazananların listesi belirlendi ve bu liste yayımlanarak duyuruldu. Listeye göre sözlü sınava 50 kişi çağırıldı, sonucunda ise 10 hizmetli alınacak. Sözlü mülakata girecek olan adayların, kendilerine belirtilen tarihlerde Danıştay Başkanlığı Personel ve Eğitim Müdürlüğü’nün Ankara’da bulunan adresinde hazır bir şekilde olmaları gerekiyor.

98 puan ile başvuru gerçekleştirildi

Danıştay, personel alım sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada başvuru yapan adaylardan mülakata girmeye hak kazananların KPSS puanı esas alınarak sıralaması gerçekleştirildiği ve mülakata girmeye kazananların birincisinin KPSS puanının 98,31 olduğu ifade edildi. Mülakata girmeye hak kazananlardan ellinci olanı ise 88,79 puan ile mülakata girmeye hak kazandığı ifade edildi. Sonucunda ise akıllarda olan şu soruyu yeniden gün yüzüne çıktı. KPSS’den 80 ya da altında puan alanların memur olma şansı yok mu?

Hizmetli alımı konusunda KPSS’de sıralama 88 puana düşürüldü. KPSS’den düşük puan alanlar bu durum sonucunda ümitsizliğe büründü. Geçtiğimiz senelerde mülakatlarda yapılan haksızlıklar ve çalınan sınav soruları sebebiyle memur olma şansını kaybeden adaylar, şimdi ise memur alımlarının oldukça azalması sebebiyle boşta bekliyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git