KPSS’de Soruldu, Tac Mahal Hangi Ülkededir?

KPSS’de Soruldu, Tac Mahal Hangi Ülkededir?

Bu yıl düzenen kpss genel yetenek ve kültür testi deneme sınavında oldukça basit bir soru soruldu. Soruda, Tac Mahal, hangi ülkede bulunuyor, soruldu. Sabah saati 10.00’da başlayan Kpss deneme sınavında sorulan Tam Mahal hangi ülkede bulunuyor, sorusu sınava giriş yapan birçok adaylarda şaşkınlık yarattı. Birçok adayların bu türden basit bir soruyu beklemediği ve ayrıca birçok adayların soruya doğru yanıtlar verebildiği gözlemlendi.

Tac Mahal Nedir Ve Özellikleri Nelerdir?

Tac Mahal, Hindistan ülkesinin Agra kentinde bulunan kusursuz bir sanat eseridir. Ayrıca dünyanın en güzel sanatsal mekanlarından olan Tac Mahal, UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’de de yer alıyor. Her sene ortalama olarak 3 milyon turist tarafından ziyaret edilen Tac Mahal, aynı zamanda Hindistan ülkesine de ciddi anlamda ekonomik katkılar sunuyor.

Tac Mahal Tam Konumu Nedir?

Agra kentinde bulunan Tac Mahal, Yamuna Nehri’nin kıyıları üzerinde yer almaktadır. Görkemli bir görünüme sahip olan Tac Mahal, aynı zamanda Hindistan ülkesinin en önemli tarihi yapıtıdır.

Tac Mahal’in Yapısı

Çevresinde 4 adet minarenin yer aldığı Tac Mahal, ortasında büyük bir kubbe ve her iki yanında ise 2 adet küçük kubbeden meydana geliyor. Sarımtırak taşlardan inşa edilen Tac Mahal, çevresindeki görkemli tarihi yapıtlarla da yoğun ilgi görüyor. Son derece estetikli bir görünüme sahip olan Tac Mahal, aynı zamanda tarihte birçok devlet yöneticilerine de ev sahipliği yapmıştır. Hindistan ülkesine ziyarete gidenlerin uğrak merkezi olan Tac Mahal, ayrıca Mümtaz Mahal adıyla da biliniyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git