Kpss Yeni Sınav Tarihleri

Kpss Yeni Sınav Tarihleri, 2016 Ösym Kpss İçin Yeni Tarih

Sınav telaş ve yoğunluklarının bittiği dönemlerde belli kurum ve kuruluşlar adına yapılacak personel ve memur alımları için düzenlenecek KPSS sınavının yeni tarihleri ÖSYM’nin sitesinde yayımlanmıştır. MEB’ in açıklamasına göre gelecek yıl yapılacak memur ve personel alımları kadrolu yerine sözleşmeli olarak alımlarının gerçekleştirileceğini söylemiştir.

2016 yerleştirme takvimleri ve 2016 sınav takvimleri olarak bakabileceğiniz site üzerindeki yenilenmiş sınav tarihleri ile ilgili hazırlıklara başlanabilecektir. Her alanın girebileceği sınavlar listelenerek başvuru tarihlerine kadar belirlemeler yapılmıştır.

2016 KPSS Lisan ( Genel yetenek – Genel Kültür, Eğitim bilimleri ) sınav tarihi : 22.05.2016

2016 – KPSS Lisans ( Alan Bilgisi ) sınav tarihi : 29.05.2016‘dır.

KPSS‘ye başvurular 17.03.2016 tarihinde başlayacaktır.

MEB sınavların erkene çekilmesine dair açıklamasında kısa sürede öğretmen atamalarının arttırılması ve açıkların kapatılmasına dair düzenlemeler yapıldığı için sınavın mayıs ayına çekildiğini belirtmiştir. KPSS maratonunun başlayacağı bu dönemlerde yeni sınav tarihlerinin belirlenmesi ile belirsizlikler netleşmiştir.

            Kpss Yeni Sınav Tarihleri belirlenirken MEB’ in belirlediği öğretmen ihtiyacı sayısına göre belirlenip, istenilen zaman içinde sınavın gerçekleştirilmesinin belirlemesi yapılacaktır. Yeni sınav tarihlerine ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

2016 ÖSYM KPSS İçin Yeni Tarih listesine ulaşılabileceği gibi geçmiş yılın sınav tarihlerine ve başvuru tarih içeriklerinde ulaşılması mümkündür.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git