KPSS Usulsüzlüğünden Yararlanan Sanıkların Savunmaları Dikkatleri Çekti

KPSS Usulsüzlüğünden Yararlanan Sanıkların Savunmaları Dikkatleri Çekti

Bilindiği üzere uzun süredir 2010 KPSS usulsüzlüklerine karışan çok sayıda kişi hakkında soruşturmalar devam ediyor. Soruşturma devam ederken sanıkların kendilerini savunmak için verdiği ifadeler oldukça dikkat çekiyor.

Bu kapsamda sorgulanan tanıkların neredeyse tamamı terör örgütü FETO ile hiç bir ilişkilerinin olmadığını, hiç bir şekilde kopya çekmedikleri belirtti. Bu yüzden de Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nden beraatlarını talep ettiler.

Sanıklardan birisi Ramazan Seyman, soruşturma hakkında verdiği ifadede iki sınavda da oldukça başarılı olduğunu ve 90 puanın üzerinde not aldığını söyledi. Seyman aynı sınavdan kardeşinin daha düşük puan aldığını, soruları bilmiş olsa kardeşine de vereceğini ifade etti ve kopya çekmediğini savundu. Davanın sanıklarından olan Hasan Osmanoğlu da benzer bir ifade vererek 2010 ile 2011 yılında yapılan KPSS puanlarına dair açıklamalarda bulundu.

FETÖ terör örgütünün Gümüşhane imamı olarak iddia edilen Muharrem Öztürk ise inşaat mühendisi olduğunu ve örgütle hiç bir ilgisinin olmadığını ifade etti. Nihat Ermiş ise 1999 yılında edebiyat öğretmenliğinden mezun olduğunu ve o zamanlar KPSS sınavının bile yürürlükte olmadığını söyledi. Bu yüzden kendisinin de FETÖ ile hiç bir ilgisinin olmadığını ifade etti.

Soruşturma halen 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından devam ediyor. Suçlu ve suçsuzların adil bir şekilde ayırt edilmesi için çalışmalarına devam eden mahkemenin verdiği kararların ne olacağı merakla bekleniyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git