Kpss Tercihleri Ve Kılavuz Bilgileri Ne Zaman Açıklanacak?

Kpss Tercihleri Ve Kılavuz Bilgileri Ne Zaman Açıklanacak?

Ösym tarafından merakla beklenen 2016 Kpss tercih ve kılavuz bilgileri sonunda açıklandı. Bu sene 3.5 Milyon adayın ilgi gösterdiği sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Önlisans Ve Ortaöğretim sonuçlarının yayımlanması ile gözler tercih kılavuzunda. Uzun zamandır açıklama bekleyen adaylar Ösym’nin verdiği başvuru tarihi ile tercihler için gün saymaktadır.

Branş tercih sıralamasıda Ösym’nin resmi sitesinden adaylara duyuruldu. Memur olma hayallerine kavuşmayı sabırsızlıkla bekleyen Kpss adayları, Nereden, Nasıl tercih yapacaklar ?

Açıklamanın ardından, Kpss adayları, hangi branş ve kadroları kılavuzda yer alan kodlar sayesinde tercihlerini www.osym.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmekte, yayımlanan kılavuz bilgileri incelendikten sonra uygun pozisyonlara başvuru yapılabilmektedir. Tercihler, kılavuzda nasıl yapılacağı adaylara açıklanacak ve 30 adet tercih yapma hakları bulunacaktır. Ösym yine kendi sitesinden belirttiği üzere Kasım ayında gerçekleştirilen Ortaöğretim sınavı, Önlisans sınavına giren adayların biraz beklemesine sebep oldu, tercihlerin geç açıklanmasının nedeni sınavların 1 ay ara ile yapılmasıydı.

Başvurular tamamen ücretsiz olup Ösym resmi sitesinden adayların T.C numaraları ve aday şifreleri ile siteye giriş yaparak tercihlerini yapabilirler. Sözleşmeli personel alımında Önlisans ve Ortaöğretim adayları ne kadar kendilerine haksızlık edildiğini düşünse de milyonların heyecan ile beklediği tercihler kılavuz yardımı ile adayların yeni seneye girmeden aldıkları en müjdeli haber olduğu kesin.

Kpss tercih ve kılavuz başvuru tarihi 21 Aralık 2017 tarihinde başlıyacak açıklamasını duyurdu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git