KPSS Tercihleri Ne Zaman Başlıyor?

KPSS Tercihleri Ne Zaman Başlıyor?

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Ön Lisans), ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki adayların gireceği sınav Ekim 2018 tarihlerinde yapılacak. 2018-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans düzeyinde yapılacak olan Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT-Ortaöğretim/Ön Lisans) ise 2018 Kasım ayında yapılacak. Sınava başvuru işlemleri DHBT’ye ortaöğretim ya da ön lisans düzeyinde katılanlar hariç), Ağustos 2018 tarihinde yapılacak. Başvurular, başvuru merkezlerine yapılacaktır. Başvuru merkezleri ise ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinde yayınlanacak. Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Sınava girecek adaylar başvuru yapmadan önce sınav ücretini yatırmış olmaları gerekiyor. Sınav ücretini yatırmak sınava yapılacak başvuru için ilk adımdır, yeterli değildir. Sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvuruyu kılavuzda, duyurularda belirtildiği gibi tamamlamayan sınava girecek adayların başvurularını başvuru süresi içerisinde kesinlikle tamamlamaları gerekmektedir. Sınav ücretini yatırmış olduğu halde bile sınava başvuru işlemini tamamlamayanların sınava katılmaları kesinlikle mümkün değildir

İnternet Başvurusu

İnternet’ten bireysel olarak başvuru yapacak olan adayların başvurularının tamamlanabilmesi için onay kodunu belirtilen başvuru sistemine girmeleri, başvuru ekranında, başvuru işlemi başarıyla tamamlandı, yazısını mutlaka görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin olduğu bir dökümünü yazıcıdan almaları gerekmektedir. Başvuru Merkezi aracılığı ile sınava başvuru yapacak adaylar, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde bulunan başvuru bilgilerinin gerçek bilgiler doğrultusunda olup olmadığını kontrol etmek amacı ile görevliler tarafından adaylara verilecek olan çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde bulunan onay kodunu görevli kişiye bildirecekler ve görevliler onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru işlemi tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmadığı için geçersiz sayılacaktır ve sorumluluk tamamen adaya aittir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git