KPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? KPSS tercih yapanların bugünde en çok merak ettiği konulardan bir tanesi sonuçların ne zaman açıklanacağı. Herkesin kulağı yetkililerden gelecek olan açıklamayı bekliyor. Tahminimizce bu sürenin çok uzun olmayacağı ve en kısa sürede sonuçların açıklanacağı yönünde. Bu sene Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans bölümü mezunu adayların katılımıyla büyük bir rekora imza atan KPSS sınavı sınava giren kişilerin fazla olmasından dolayı yaklaşık 3 milyona yakın kişinin tercih yapması bekleniyor.

Henüz KPSS 2016/2 tercih sonuçları hakkında resmi bir açıklama yok. Peki herkesin merakla beklediği 2016 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
Bu işlem geçen yıllara bakıldığında ortalama 16-25 Kasım tarihlerinde tamamlanmış oluyordu. Fakat bu yıl gelişen özel sebeplerden dolayı bu süre biraz daha uzamış oldu. 1 Aralık’ta adayların erişimine açılan tercih işlemlerinin Ocak ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

ATAMA ÖNCESİ SORUŞTURMA YAPILACAK

Bildiğiniz gibi bu yıl getirilen özel koşullar arasında “güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olma” koşulları da eklenmişti. ÖSYM tarafından Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının ardından yayınlanan tercih kılavuzunda da belirtildiği üzere bu şartları yerine getiren kişilerin sicilleri incelenecek ve uygun olan adaylar alınacaktır.

KPSS MECLİSİNDE GÜNDEMİNDE
ÖSYM tarafından yapılan  2016 Kamu Personel Seçme Sınavı’na (2016 KPSS lisans) sınavına katılan adayların tercih kılavuzlarında bazı özelliklerin yanı sıra branş sıralamaları da güncellendi. Bu konu üzerinde araştırma yapan ve konuyu meclise getiren CHP Milli Eğitim Komisyonu Üyesi ve Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil konuya daha da açıklık getirilmesinden yana.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git