Kpss Tercih Kılavuzu Ve Ücreti

Kpss Tercih Kılavuzu Ve Ücreti

16 Ekim’de gerçekleştirilen Önlisans Sınavı ve sınav başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler Kasım’da yapılacak olan Ortaöğretim sınavına yöneldi. 9 Aralık’ta açıklanan sonuçların arkasından Branş sıralaması yayımlandı. Tercihler henüz gerçekleştirilmedi. Ösym resmi sitesinden Adayların dört gözle beklediği Tercih Kılavuzunun açıklanacağı 21 Aralık tarihinin ardından, kafa karıştıran ücret sorunu ortaya çıktı. Kpss Tercihleri ücret karşılığında mı başvuru olacak? Şeklinde olması adayların Kpss Tercih listesinden sonra bekledikleri ikinci haber olarak nitelendirilebilir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev almayı bekleyen milyonlarca aday 21 Aralık’ta tercih yapmayı beklemekte. Tercih de belirtilen nitelik kodlarından hangi bölüm mezunu ise o kodlara uygun olup olmadığını karşılaştırıp, kılavuzda yayımlanan kadroya alınacak kişileri ve gerekli şartları taşıyorlar ise tercihlerini yapabilecekler.

Şuan için Tercih ve Kılavuz tarihi yayımlandı mı sorumuzun karşılı olan başvuru tarihini öğrenmiş adayların akıl karıştıran ücret karmaşası devam etmekte. Ösym tarafından belirtildiği üzere ilk tercihlerde ücret alınmaksızın adaylar T.C. kimlik numara ve aday şifreleri ile sistemden tercihlerini yapıp Ösym’ye gönderiyorlardı. İkinci bir tercihte ücret isteniyordu. Ösym sisteminde tercih kılavuzunun açıklanmasına bakmak isterken göze çarpan ücret simgesinin bulunması, akıllarda soru işareti bırakan ücret yerinin aktif olması, adayların ilk tercihlerinde ücret ödeyip ödemeyeceği, ödenecek miktarın ne kadar olduğu, ödenecekse hangi bankalara ne zaman yatırılacağı merak ediliyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git