KPSS Sonuçları Açıklandı

14 Temmuz KPSS Sonuçları Açıklandı
Birçok kişinin merakla beklediği KPSS sonuçları nihayet açıklandı. Özellikle bu geçirdiğimiz zor dönemlerde birçok kamu görevlisinin işine son verildi. Önümüzdeki günlerde boşalan yerlere birçok kişi yeniden atanacak beklenen atama sayıları bu yüzden bu yıl özel olarak fazla olacaktır. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 14 Temmuz Perşembe günü açıklığa kavuştu. Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM sitesinden öğrenebilecek.

Kpss’de İki Soru İptal Edildi. 

Yapılan sınavda ÖSYM bazı soruların iptal edilmesi kararı alındı. Bu kapsamda eğitim bilimleri temel soru kitapçığında yer alan 63. soru ve genel yetenek Türkçe testindeki 11. sorunun iptal edilmesine karar verildiği duyuruldu. İptal edilen sorulara vermiş olduğunuz cevap ne olursa olsun doğru kabul edilecektir. Sınav sonuçları eskisi gibi basılıp size gönderilmeyecek tamamen dijital ortamda kontrol edebileceksiniz. Bunun için  ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ulaşabilir siniz.

 

KPSS Tercihleri

KPSS 2016 sonuçlarının açıklanması ile birlikte şimdi gözler tercih işlemlerine çevrildi. Adaylar tercih işlemleri için henüz bir tarihe bağlı değiller o yüzden araştırmalarınızı iyi yapabilirsiniz. Daha sonra bu konu ile ilgili sizlere bilgilendirme yapılacaktır. Tercih yapmadan hemen önce ÖSYM tarafından tercihler için klavuz yayınlanacak ve klavuz da nasıl hareket edeceğiniz yer alacaktır. Bu yerleştirmede ek ücret alınmayacak fakat bundan sonraki ek yerleştirmede ücret alınacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git