KPSS Sınavına Az süre Kaldı Dikkat

KPSS Sınavına Az süre Kaldı Dikkat

Belki de geleceğinizi belirleyecek olan KPSS sınavları, 22 mayıs 2016 tarihinde lisans maratonu ile başlayacaktır. Yıl boyunca çalışmış olduğunuz konular, yapmış olduğunuz hazırlıklar hakkında son hamleler yapılmaktadır. Az bir süre kalmış olması nedeni ile öğrencilere bazı önemli uyarılar vermek gereklidir.

KPSS sınavı için yapmış olduğunuz ağırlık konu çalışmalarını, bu süreçte bir kenara koyarak genel bir test ve derslere özel sorular çözülmelidir. Konu çalışmalarından önce yapacağınız testler ile eksik olduğunuzu hissettiğiniz konular üzerinden hızlı bir tekrar yapabilirsiniz. Kendinizi sıkmadan ve kısa testler ile konular hakkındaki bilgilerinizi sınayabilirsiniz. Hangi konular da eksik olduğunuzu testler sayesinde bulabilir ve öne çıkan sorular hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çalışmış olduğunuz dersleri sıraya koyarak çeşitli test sorularınız çözebilirsiniz. Sözel bir bölüme giren Türkçe dersi ile ilgili olarak mantık soruları ve konu testlerine ağırlık verebilirsiniz. Test sonrasında hatalı çıkan konularla ilgili olarak hızlı ve vakit almadan kısa bir konu hatırlaması yaparak yeni testlere geçiş yapmalısınız. Sözel bölüm bitirildikten sonra sayısal bölüme ağırlık verilmelidir. Matematik ve sayısal testlere ağırlık verilerek birçok test çözülebilir. Son yılların en çok karşılaşılan soruların üzerinden durularak, testler çözülebilir. Takıldığınız soruların konularını kısa tekrarlar ile tamamlayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz testlerin ardından konuların üzerinden kısa geçişler ile sınava tam olarak hazırlanabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git