KPSS Sınavına Az Bir Süre Kala Adaylara Uyarılar

KPSS Sınavına Az Bir Süre Kala Adaylara Uyarılar

KPSS sınavları, 22 mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek olan lisans sınavları ile start alacak. Bu zorlu sınavın yaklaşması ile sınavlara hazırlanan öğrencilerde heyecan içerisine girmektedir. Tempolu bir hazırlık sürecinin ardından, son vakitlere yaklaşılmaktadır. Hazırlık yapan öğrencilerin bazı önerileri dikkate alması gerekmektedir.

Öncelikli olarak çalışmış oldukları konuların sürelerini azaltmaları gerekmektedir. Konuların çalışma sürelerinden kısarak genellikle soru testlerine ağırlık vermeleri gerekmektedir. Kendilerini eksik hissettikleri konular üzerinde olabildiğince soru çözmeleri tavsiye edilmektedir. En çok hangi konularda hatalar yaptıkları tespit ederek, kısa ve hızlı bir şekilde o konu üzerinden geçmeleri gerekmektedir.

Sırası ile Türkçe ve sözel mantık soruları üzerine yoğunlaşmalıdır. Ardından matematik konuları üzerinde durulmalıdır. Sayısal testlere önem verilerek öne çıkmış olan sorular üzerinde durulmalıdır. Bu testlerin tamamlanmasının ardından eksik oldukları konuları yine hızlı bir tekrar yaparak testlere geri dönüş yapılmalıdır. Ardından tarih konularının bulunduğu testlere geçilmelidir. Tarih konularında ileri detaylara girmeden önemli notlar alınmalıdır. Bu notlar üzerine yoğunlaşarak, çeşitli testlere ağırlık verilmelidir. Tarih dersinin ardından son ders olan coğrafyaya ağırlık verilmelidir. Coğrafya dersinde de konuları çalışmak yerine bolca testler çözülmelidir.

Ders konularının ardından sınav için geriye kalan zamanı değerlendirmek için konulara olan ağırlığınızı bir kenara bırakmalısınız. Bol miktarda deneme ve testler çözülmelidir. Soru çözerek konular hakkındaki eksiklerinizi de giderebilirsiniz.


KPSS Sınavına Az Bir Süre Kala Adaylara Uyarılar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. iffet diyor ki:

    çok teşekkür ederim

Sayfa başına git