KPSS sınav süresini doğru değerlendirmek için tüyolar

KPSS sınav süresini doğru değerlendirmek için tüyolar

İçinde bulunduğumuz yaşam koşulları KPSS’nı tarihin en önemli sınavlarından biri haline getirmiştir. Özel sektörde çalışan ve özel sektörün acımasız tavrı ile karşılaşan yüz binlerce insan çareyi memur olarak devlet kadrolarında yer almakta aramaktadır.

Sınava hazırlanma süreci oldukça önemlidir. Birçok aday nasıl hazırlanması gerektiğini bilmek ister. Burada önemli olan, sınav tarihinden en az 10 – 12 ay önce çalışmaya başlamak ve son derece düzen içerisinde, disiplinli bir şekilde çalışmaktır. Sınavı kazanan ve dereceye giren adayların bu şekilde düzenli çalışanlar ve çok fazla soru çözen kişiler olduğu unutulmamalıdır. Adayların en çok sorduğu sorulardan birisi de “KPSS sınav süresini doğru değerlendirmek için tüyolar nelerdir” sorusudur.

Sınav süresi birçok aday için sıkıntı olmaktadır. Bazı adaylar yeteri kadar çalışmadığından bazıları ise planlı çalışmadığından soruları yetiştirememektedir. Sınavda süre harcatan sorular matematik ve Türkçe derslerine ait olan sorulardır. Ders çalışma sürecinde düzenli olarak bu iki dersten soru çözen adaylar belirli bir sürate ulaşacağından süre sıkıntısı çekmeyeceklerdir. Ayrıca sınav esnasında, en çok zorlandığınız dersleri sona bırakın. İlk olarak hızlı çözdüğünüz dersin sorularını bitirin. Bir soruyu çözerken de eğer hemen cevaplandıramıyor sanız, o soruyu atlayıp diğer soruya geçin. En son süreniz kalırsa zaten o sorulara tekrar dönebilirsiniz. Unutmayın, 4- 5 dakika harcayarak çözeceğiniz bir matematik sorusu yerine belki 7 – 8 tane tarih ya da coğrafya sorusu çözebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git