Kpss Sınav Merkezi Değişti

Kpss Sınav Merkezi Değişti

KPSS’ye başvuru yapan adayların daha sonraki yer değişiklikleri ile olan başvuru süresi uzatılmıştır. Yer değiştirme başvurusu için geç kalan adaylara yönelik olan bu uygulama tekrardan ÖSYM resmi sitesi üzerinden ve ÖSYM bürolarından gerçekleştirilmektedir. Bulunduğu ilden başka bir ilde sınava girmek zorunda kalan adaylar için dilekçe ve başvuru hakkı yeniden gündeme gelmiştir.

 

Sınav merkezlerindeki değişiklikler adayların bir ilden başka bir ile gitmesine neden olacaktır. Bunun önüne geçilmek için dilekçe ve internet üzerinden online işlem hakkı verilmiştir. Adaylar TC kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile site üzerinden aday girişi yaparak başvuru belgeleri üzerinde değişiklik yaparak yazıcıdan çıkarmaları gerekecektir. Herhangi bir onaylama işlemine girme zorunluluğu olmayan çıktı belgesinin alınması yapılan işlemlerin ardından hemen gerçekleştirilebilir.

 

ÖSYM bürolarından sınav merkez değişikliği yapmak isteyenler ise; nüfus cüzdanları ile gitmeleri yeterli olacaktır. Başvuru yaparak bankaya sınav ücreti yatırmış adaylar için bu durum farklıdır. Sistemde onaylandı olarak görüldüğü için bu kişiler ÖSYM bürosundaki yetkili ile dilekçe yazarak bu yer değişikliği bildirisini ANKARA ÖSYM’ ye sınav yerleri belli olana kadar ulaştırmak zorundadır.

 

ÖSYM büroları MEB tarafından belirlenerek belli il bölgelerine yerleştirilmiştir. Büroların olmadığı yerde herhangi bir lisenin görevlendirilmesi ile işlemler sürdürülür. Bu belirlenen liselere giderek ÖSYM başvuru yapan yetkili ile sınav merkez değişikliklerini düzenlemek mümkündür .


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git