KPSS Şartsız 7000 Bekçi Alım Başvuruları Ve Genel Şartları

KPSS Şartsız 7000 Bekçi Alım Başvuruları Ve Genel Şartları

Resmi Gazete’de yayımlanan yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yapılması planlanan 2017 yılı bekçi alımı, çarşı ve mahallelerin güvenliğini sağlamak için görev başında olacak. Türkiye’nin bir çok ilinde yapılacak olan alımlar, 10 binlerce kişiyi şimdiden heyecanlandırdı. İşte 2017 mayıs ayında yapılması planlanan bekçi alımının tüm detayları.

Bekçi Alımı Türkiye’nin Hangi İllerinde Gerçekleştirilecek?

7000 kişilik bekçi alımı, illere göre açıklanacak olan boş kadrolara göre yerleştirilecek. Başvurmak isteyen adaylar valilikler tarafından bilgilendirilecek. Alımlar ilk olarak Ankara, Adana, Mersin, Gaziantep ve Hatay’da gerçekleştirilecek.

Başvuru Şartları

İlk başta T.C vatadaşlığı şartı aranan bekçi alımında başvuracak olan adaylar ,lise ve dengi okul mezunu olmalıdırlar. Alımda 30 yaş sınavı olacaktır. Başvuracak olan adayların boyları ise en az 1.67 cm olmalıdır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Bekçi alımı için başvurmak isteyen adaylar, Nüfus cüzdanı fotokopisi, Askerlik durum belgesi, 6 adet vesikalık fotoğraf, Adli sicil kaydı ve diplomasını başvuru sırasında hazır bulundurmalıdır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Konu ile resmi bir açıklama gelmemesine rağmen, bekçi alımlarının 2017 Mayıs veya Haziran ayları içerisinde yapılması planlanıyor.

Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Maaşları Ne Kadar?

Görevine yeni başlayan çarşı ve mahalle bekçilerinin maaşları, 2 bin 723 liradır. Bekçi maaşları da diğer devlet memurları gibi devlet tarafından ödenecektir. Ayrıca görevini ifa ederken üstün başarı gösteren çarşı ve mahalle bekçileri ileride polis olma fırsatını da yakalayabileceklerdir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git