KPSS Şartı Olmadan Personel Memur Alımı Yapan Kurumlar Hangileri?

Türkiye’de bulunan birçok kurum eleman alımı yapmak için KPSS şartı aramaktadır. Fakat bazı firmalar ve kurumlar KPSS şartı olmadan personel alımı yapacağını belirtiyor. Bu durum KPSS engeline takılıp kalan kişilere yeni bir iş kapısı açıyor. Özellikle son zamanlarda çeşitli projeler ile kendilerini ön plana çıkaran ve başarılı olan bazı firmalar KPSS şartı olmadan personel alımına başlamıştır. Bu sayede ülkedeki işsizlik oranı bir nebze de olsa azalmaktadır. Daha sonraki zamanlarda ve önümüzdeki günlerde bu iş ilanlarının artacağı düşünülüyor. Fakat kesin bir bilgi bulunmadığı için şu an için biz de bir şey söylemek istemiyoruz.

Sonraki günlerde KPSS şartı aramadan personel alımı yapacak olan firmalar artarsa o firmaların isimlerini de sitemizden bulabilirsiniz. 2016 yılında KPSS şartı olmadan eleman alımı yapmayı düşünen birçok firma bulunmaktadır. Bu firmaların isimlerini haberimizde sizinle paylaşacağız. Bu kurum ve kuruluşların iş ilanlarına başvuru yapmak istiyorsanız kurum ve kuruluşların internet sitelerine girerek iş için gereken başvuru formlarını doldurabilirsiniz. İş ilanları hakkında kafanızda kalan soru işaretleri varsa ya da başvuru yaparken herhangi bir problem yaşıyorsanız bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Bunun için internet sitemizi ziyaret etmeniz yeterlidir.

Türk Hava Yolları Personel Alımı 2016 2017
KPSS şartı olmadan personel alımı yapan kurumlardan ilki THY’dir. THY personel almak için KPSS şartı aramamaktadır. Detaylı bilgi için THY’nin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. KPSS şartı olmadan personel alımı yapan başka bir kurum ise askeri kurumlardan bazılarıdır. Askeri kurumlardan bazıları personel alımı yapmak için KPSS şartı aramamaktadır. Bunun sebebi özellikle son zamanlarda askeriyede yaşanan personel eksikliği durumudur. Bu personel açığını kapatmak ve hizmette herhangi bir aksaklık yaşanmaması için personel açığı bu şekilde kapatılacaktır. Türk Telekom da KPSS şartı olmadan personel alımı yapan kurumlardan bir tanesidir. Türk Telekom’ iş başvurusu yapmak isteyen kişiler Türk Telekom’un internet sitesini ziyaret edebilirler. Bunun haricinde KPSS şartı olmadan personel olmak isteyen kişiler İşkur’a da başvurabilirler. Konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için sitemizdeki güncellemeleri takip edebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git