Kpss Şartı Olmadan Alınacak Bekçi Alım İlanının Yayınlanması Bekleniyor

Kpss Şartı Olmadan Alınacak Bekçi Alım İlanının Yayınlanması Bekleniyor

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından istihdam edilecek 7 bin Bekçi alımı konusunda ilanın yayınlanacağı gün bekleniyor. Yayınlanması beklenen bekçi ilanı konusunda açıklama tarihi ne zaman? Alım konusunda uygulanacak şartlar nasıl olacak?

Başvuru yapmak isteyen adaylar merakla açıklamayı bekliyor

İçişleri Bakanlığı dahilinde yerleştirme yapılacak bekçi alımı konusunda aylar öncesinden duyuru yapılmıştı. Uygulanan OHAL kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname’ ye göre 7 bin bekçi alımı yapılması konusunda gerekli düzenlemeler yapılmış ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü içerisinde çalıştırılacağı konusunda bilgilendirme yapılmıştı. Yapılan bilgilendirme sonrasında başvuru yapmayı düşünen kişiler tarafından, ilanın ne zaman yayınlanacağı konusunda bekleyiş başlamış oldu. Hala da alım ilanı konusunda ne zaman açıklama yapılacağı ile ilgili bir bilgi bulunmamakta.

Ayrıca bekçi alım ilanına başvuru yapmak isteyen kişiler sosyal medya üzerinden de seslerini yetkililere duyurmak için girişimlerde bulundu. İlanın açıklanması konusunda isteklerini belirttiler. Bekçi alımı konusunda terörden zarar gören illere öncelik verilecek. Bekçi adayları alımının yapılacağı iller arasında İstanbul, Ankara, Gaziantep, Adana, Hatay ve Mersin illeri yer almakta. Başvurmak için gerekli olanlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, lise ve dengi mezuniyet seviyesine sahip olmak, ikamet gösterilen ilde son bir senedir oturuyor olmak, yaş itibariyle 30′ u geçmemek, adli sicil kaydı ve engel bir hastalığı olmamak.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git