Kpss Puanı Düşük Olan Adaylar Tercih Yapmakta Kararsız

Kpss Puanı Düşük Olan Adaylar Tercih Yapmakta Kararsız

KPSS başvuru sonuçlarına bakıldığında bu yıl sınava giren memur adaylarının rağbeti söz konusu olmuştur. Geçtiğimiz yaz ayında yaşanılan 15 Temmuz Askeri Darbe Girişimi sonucunda devletimizin titiz çalışmaları neticesinde birçok memur ( polis, asker, doktor, savcı, avukat vs. ) yetkisini kötüye kullandığı gerekçesiyle işten çıkarılmıştır. Devlet memurluğu alanın da yaşanılan büyük boşluklar tekrar memur kadrolarının doldurulması üzere farklı yollar denenmiştir.

Bunlardan biri polis olmak için Polis Meslek Yüksek Okulu okuma gerekliliği bulunurken 2016 yılının Ağustos ayında çok sayıda kişi yalnızca 4 aylık bir eğitimin ardından polis olma hakkını elde etmişlerdir. Başvurulara geciken kişilerde soluğu KPSS sınavına girerek almışlardır. Kimi memur adayı çalışarak bu sınava girmiş kimi memur adayı ise yıllar veya aylar önce çalıştığı ile aklında kalan bilgilerle sınava girmiştir. Neticede sınav sonuçları açıklanmış olup kimileri beklediği gibi yüksek puanlar alırken kimileri de daha düşük puanlar almışlardır.

Dolayısıyla da düşük KPSS puanına sahip kişilerin umutları bir nebze kırılmıştır. Ancak bir taraftan da Askeri Darbe ‘den dolayı yaşanılan boşlukların doldurulması konusu düşük puan alanlar için tercih yapmada bir cesaret konusu olabilmektedir. Tercih yapan ya da yapmayan kişiler tercih işlemleri doğrultusunda herhangi bir yaptırım herhangi bir ödenek gibi koşullara maruz bırakılmamaktadır. Bu sebeple tercih yapmak yine memur adaylarının elinde olup hiç yoktan şanslarını denemeleri söz konusu olabilmektedir.

Bazı memur adaylarına göre bu yıl KPSS tercihleri için son derece uygun bir yıl olarak görülmektedir…

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git