Kpss Önlisans 2016 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kpss Önlisans 2016 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2016 yılı KPSS Önlisans sınavına giriş yapmış olan adayların, sonuçlar için heyecanlı bekleyişi devam etmektedir. Sınavın üstünden uzunca bir süre geçmiş olmasına rağmen sınavın sonuçlarının açıklaması hala yapılmamıştır. Memur adayları, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ve sonuçların neden bu kadar geciktiğine dair pek çok sorunun cevabını merak etmektedirler.

ÖSYM, bu konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmamıştır. Önceki senelerde yapılmış olan sınavlar ve açıklanan sonuçlara bakıldığı zaman bu hafta içerisinde KPSS Önlisans sınavının sonuçlarının açıklanması beklenmektedir. Sonuçlardan sonra hareket edebilecek olan adaylar, sınavın sonucunun bir an önce açıklanmasını beklerken, KPSS Ortaöğretim sınavı için de zaman azalmaktadır.

Üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinden mezun olmuş adaylar 16 Ekim 2016’da ÖSYM’nin yaptığı KPSS Önlisans sınavına girmişlerdi. Sınava giren adayların stresli bekleyişi devam etmektedir. Sınava giren adayların devlet memuru olabilmeleri için aldıkları puanlara ve bitirdikleri bölümlere göre tercih işlemi yapabileceklerdir. ÖSYM’nin sınavın sonuçlarını ne zaman açıklayacağı ise adaylar arasında merak konusu oldu. ÖSYM’nin sınav takvimleri prosedürlerine göre KPSS Önlisans sınavının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. 16 Ekim 2016’da gerçekleştirilen KPSS Önlisans sınavının sonuçlarının Kasım ayının ilk ya da ikinci haftası açıklanma durumu söz konusu olabilir.

KPSS’de daha önceki senelerde yapılan sınavlara giren adaylar en çok tarih sorunlarında zorlanmışlardı. Bu sene yapılan KPSS sınavlarında ise öncülü olarak tabir edilen soruların 10’dan 5’e düşürülmesi dikkat çekmişti.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git