KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı Ertelenecek Mi?

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı Ertelenecek Mi?

Kpss öğretmenlik alan bilgisi sınavının ertelenmesine dair birçok istek bulunuyor. Özellikle sosyal medya üzerinde yoğunlaşan bu istekler yetkililer tarafından bir kaşılık bulup bulamayacağı merak ile beklenmektedir. Kpss öğretmenlik alan sınavı 16 Temmuz tarihinde yapılacak. Ösym’ nin sınav takviminde 16 Temmuz şeklinde belirtilen sınav 15 Temmuz tarihine denk gelmesinden dolayı sınava girecek olan adaylar tarafından daha sonra ki bir tarihte yapılması gerektiği yönünde sayısız talep bulunmakta. Bu konuda ise yetkililer kısa bir süre içinde herhangi bir açıklama yapacak mı sorusu merak ile beklenmektedir.

15 Temmuz’da Tüm Gün Etkinliklere Katılacaklar

15 Temmuz’da tüm gün boyunca etkinliklere katılacak olan adaylar ertesi gün sınava girerken zorlanacaklarından dolayı sınavın ertelenmesini istiyor. Gençler haklı taleplerini dile getirirken hükümet yetkililerinden bu konu hakkında tarihinde sıkışmasında dolayı bir çözüm beklemektedirler. Konunun muhatabı olan Ösym başkanı Ömer Demir’i istek yağmuruna tutan vatandaşlar taleplerini iletmeye devam edecekler şeklinde görülüyor.

Yetkililerden Yanıt Bekleniyor

Sosyal medya üzerinden Ösym başkanı Ömer Demir’i ve konu ile alakalı diğer devlet yetkililerini soru yağmuruna tutan adaylar konuya ivedilik ile bir açıklık getirilerek sınavın ertelenmesi taleplerini sürdürmeye devam ediyorlar. Yetkililer henüz bir açıklama yapmadı fakat bu isteklere kayıtsız kalınması gençleri bir hayli üzecek gibi görünüyor. Sınava girecek adaylar taleplerini iletmeye devam ediyorlar.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git