KPSS ÖABT Sonuçları

KPSS ÖABT Sonuçları

Lisans mezunları için KPSS Genel Kültür/Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri oturumunun gerçekleştirilmesinin ardından da 20 Ağustos tarihinde Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi(ÖABT) yapıldı. Öğretmenlik için girilmesi zorunlu olan ÖABT sınavının yapılmasının ardından öğretmen adayları büyük bir heyecan yaşamaya başladı. Merakla beklenen ÖABT sonuçları ise geçtiğimiz gün, ÖSYM resmi sitesi üzerinden adaylara duyuruldu. Sonuçları öğrenen kimi adaylar büyük bir mutluluk yaşarken, kimi adaylar da hayal kırıklığı yaşadı.

ÖABT sonuçlarının açıklanması ile birlikte öğretmen adayları için meslekteki serüvenleri için ilk alımlar 5 Eylül tarihi itibariyle yapılacak. Yeni sözleşmesi kanununa göre 15 bin öğretmen alımının yapılacağı duyuran Milli Eğitim Bakanlığı, internet üzerinden adayların başvurularını alacak. Öğretmen adaylarının Genel Kültür/Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri ve ÖABT oturumlarından aldıkları puanların ortalaması alınarak, bir sıralama yapılacaktır. Bu sıralamaya göre sözlü mülakata çağrılacak olan adaylar, burada da başarılı olmasının ardından kurumlara atanabileceklerdir.

KPSS ÖABT sonuçlarını hala öğrenmeyen adaylar ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’ne ulaşarak sonuçlarını öğrenebilirler. Aday İşlemleri Sistemi’ne http://ais.osym.gov.tr adresinden ulaşmanız mümkündür. Tıpkı önceki oturumlarda olduğu gibi TC kimlik numaranız ve şifrenizi girerek sınav sonucunuza bakabilirsiniz.

20 Ağustos tarihinde yapılan ÖABT sınavında adaylara ilgili oldukları öğretmen alanına ait 50 adet soru sorulmuştu. Normal şartlarda daha önceden yapılması gereken sınav, yaşanan sorunlardan dolayı ertelenmiş ve 20 Ağustos tarihinde yapılacağı tüm adaylara yapılan açıklamayla bildirilmişti.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git