KPSS Memur Alımları Atamaları 2017 Ne Zaman Olacak?

KPSS Memur Alımları Atamaları 2017 Ne Zaman Olacak?

2017 yılı için KPSS sınavlarının tüm oturumları gerçekleştirildikten sonra sınav sonuçları adaylara internet üzerinden duyurulmuştu. Bunun ardından puanları yeterli seviyede olan adaylar 2017 yılı için alımların ne zaman yapılacağını merak etmeye başladı. Kamu kurumlarında sözleşmeli ya da kadrolu olarak çalışmak isteyenler, devlet kurumlarından gelecek açıklamaları bekliyor. Bilindiği üzere her devlet kurumu kendi kadro talebini Devlet Personel Başkanlığı üzerine iletir ve daha sonra tüm kadrolar toplanarak adaylara toplam bir rakam verilir. Adaylar da tercih etme hakkı olan adaylara memurluk için başvuru yapar.

Devlet Personel Başkanlığı’na 7 Ağustos 2017 tarihinde kadro talepleri yapılmaya başlandı. Bu talepler için son tarihse 6 Ekim olarak belirlendi. 2017 yılında ÖSYM tarafından 21 Haziran tarihinde yapılan ilk atamalarda toplamda 1.575 memur alımı yapılmıştı. Adaylar şuan içinse ikinci alımların yapılacağı tarihi bekliyor.

KPSS 2017 İkinci Alımlar Ne Zaman?

Devlet Personel Başkanlığı üzerine kadro taleplerinin sona ereceği tarihten sonra ÖSYM, 14 ile 23 Kasım arasında ikinci atamalarını gerçekleştirecek. Adaylar bu tarihler arasında online olarak tercih işlemlerini yapacak ve ilerleyen tarihlerde adaylara tercih sonuçları yine internet üzerinden açıklanacak.

2017 yılının ilk atamasında açılan kadro sayısı adaylar tarafından oldukça yetersiz olarak görülmüştü. Yapılacak ikinci alımlar için kadro sayısı şuan için net bir şekilde belli değilken, adaylardan alım sayısının yüksek olmasıyla ilgili talepler gelmeye devam ediyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git