KPSS Mağdurları

Taşeron Firma Çalışanları Hep Gündemde, KPSS Mağdurları İçin Yapılacak Bir Şey Yok Mu?

Taşeron firmalarda çalışan yaklaşık 720 bine yakın personelin kadroya alınması konusundan çıkan haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Sürekli olarak gündem maddesi olan kadro konusu, son safhalarına gelmiştir. Kadro çalışmaları neredeyse tamamlanmış durumdadır. Yıllardır atanmayı bekleyen ve bir türlü gerçekleşmeyen KPSS mağdurları hakkında devlet tarafından herhangi bir çalışma yapılmamıştır.

Yıllarca çalışarak emek harcayan ve KPSS sınavlarında puan alma savaşı veren KPSS mağdurları, her yıl yapılan küçük atamalar neticesinde sürekli olarak kadro peşinden koşmaktadır. Halen daha istedikleri kadroyu alamayan KPSS mağdurları için herhangi bir düzenleme ve alt yapı çalışması yapılmamıştır. KPSS katılımcılarının yıllardır beklediği kadroya kavuşmaları artık hayal olarak görülmektedir.

Yıllar süren eğitimler arasında, öğretmenlik, arkeolog, tıbbi görüntüleme gibi birçok meslek dalları bulunmaktadır. Bu meslek dallarından ilerleme kaydeden kişilerin halen daha istedikleri kadroyu almaları neredeyse imkansız duruma gelmiştir. Kadro almak bir yana halen daha işsizlik ile mücadele vermektedir. KPSS yüzünden hayata olumsuz bakan ve hiç atanacağından ümidi olmayan insanlar bulunmaktadır.

KPSS mağdurlarını duymazdan gelerek halen daha farklı kadrolar açılmaktadır. Taşeron firmalarda çalışanlara verilecek olan kadroların yarısı kadar bile kadro alamayan KPSS mağdurları isyan noktasına gelmiştir. Devletin gündeminden hiç düşürmediği taşeron kadroların çalışmaları son sürat devam ederken, okumuş, eğitimli ve emek harcamış insanların kadroları hakkında devlet tarafından hiçbir adım atılmamıştır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git