KPSS Lisansının Erken Tarihe Alınması Sorunu

KPSS lisansının erken tarihe alınması, son sınıf öğrencilerinin sınavlarıyla çakışmasına sebep oldu ve bu duruma öğrenciler tepki gösterdi.

KPSS Genel Yönetmeliğinin yürürlüğe girmiş olduğu 2002 senesinden beri KPSS Lisansları Temmuz ayının ilk hafta sonunda gerçekleşmekteydi. Sadece 2003 A Grubu KPSS buna dahil değildi. Bu sınavın 2003 Eylül’de yapılan bir duyuru ile Kasım ayında yapılacağı belirtilmişti.

ÖSYM, 2016’da KPSS lisans sınavını 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacağını açıkladı ve sınavın açıklanma tarihini de 9 Haziran olarak duyurdu.

KPSS lisansın öne çekilmesi sonucunda son sınıf öğrencisi olan adayların mağdur olduğu ve 2016 KPSS lisansına girecek olan adayların bu duruma tepki gösterdiği, bir an önce bu durumun düzeltilmesi gerektiği resmi mecralara ulaştı. ÖSYM tarafından bu duruma nasıl bir çözüm getirilecek tüm adaylar merakla bekliyor. 2016 KPSS sınavına girecek olan adayların hem KPSS’ye çalışmaları hem de son sınıf öğrencilerinin okulu bitirmek için kendi derslerine aynı anda çalışmaları gerektiği bu durumda bakalım erteleme yaşanacak mı.

Kaynak; Memurlar.net


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git