KPSS Lisans Sınav Giriş Yerleri Açıklandı Mı?

KPSS Lisans Sınav Giriş Yerleri Açıklandı Mı?

2017 yılı (KPSS) Kamu Personel Seçme Sınavı ücretlerini yatırarak başvurularını gerçekleştiren yüz binlerce aday şimdi sınava giriş yerlerinin açıklanmasını bekliyor. ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının giriş yerlerinin açıklanıp açıklanmadığı bütün adaylar arasında konuşulmaya başlandı.

KPSS Lisan sınav giriş ne zaman açıklanacak?

KPSS sınav giriş yerleri için ÖSYM tarafından, henüz yapılan bir açıklama yok. Ancak KPSS Lisans sınavının giriş yerleri ÖSYM tarafından sınavdan bir hafta önce açıklanması bekleniyor. Açıklandığı tarihten sonra adaylar TC Kimlik Numarası ve ÖSYM aracılığı ile aldıkları şifrelerini girerek Aday İşlemleri Sisteminden sınav giriş yerlerini öğrenebilir ve sınava giriş belgesinin çıktısını edinebilirler.

KPSS Lisans sınav giriş belgeleri adayların adresine gönderilecek mi?

KPSS sınava giriş belgesi bu sene de adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar tekrar İnternet üzerinden TC Kimlik No ve parola ile Aday İşlemleri Sisteminden çıkısını alabileceklerdir. Adaylar İnternet’ten edinecekleri Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını mutlaka sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belge üzerinde bulan fotoğraf bölümünde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur.

KPSS Lisan sınavı ne zaman?

Memurluğa giriş sınavı olarak nitelendirilen ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 2017 KPSS Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavı 21 Mayıs 2017 tarihinde yapılacaktır. 2017 yılında yapılacak olan KPSS sınavının sonuçlarını ise 16 Haziran Cuma günü ÖSYM tarafından açıklandıktan sonra öğrenebilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git