KPSS Konuları Nasıl Çalışılmalı 2016

KPSS Konuları Nasıl Çalışılmalı 2016

KPSS her yıl 1 milyon civarı adayın memur olabilmek için birbiri ile yarıştığı bir sınav. Bu sınava hazırlanmak için de gerçekten sağlam bir özveri gerekmekte. Sınavı kazanan, dereceye giren adayların çok zeki oldukları için değil, sistemli bir şekilde ve sıkı çalıştıklarını bilmek gerek.

Peki, KPSS Konuları Nasıl Çalışılmalı 2016? Konu çalışmaya başlarken haftalık programlar yaparak aynı hafta içinde bütün derslerden konu çalışmalı ve bitirdiğiniz konular için bol soru çözmeniz gerekmektedir. Haftalık programı yaparken de size uzak olan derslere daha fazla zaman ayırmanız gerekir. Örneğin matematiğiniz kuvvetli değilse en fazla süreyi bu derse ayırabilirsiniz. Önce bir derse çalışıp tüm konuları bitirmeye çalışmayın bu şekilde yaparsanız, diğer dersi çalışırken ilk çalıştığınız ders konularını unutmaya başlarsınız. En mantıklı olan tüm dersleri yaklaşık aynı paralelde çalışıp, bitirdiğiniz tüm konular için bol bol soru çözmenizdir. Bu sınavı çok fazla konu çalışanın değil en fazla soru çözenlerin kazandığını da unutmayın.

Sınava yaklaşık 3 ay kala tüm konuları bitirmiş olmanız lazım. Kalan bu süre zarfında piyasadaki kursların düzenledikleri deneme sınavlarına katılın ve her gün her dersten bolca test çözün. Bu adımda yayınevlerinin her ders için ayrı ayrı hazırladıkları deneme sınavları oldukça faydalıdır. Olabildiğince de fazla yayından soru çözmeye çalışın. Sınava 40 – 45 gün kala günde 2 deneme sınavı çözmeye çalışın. Eğer bu sistemi oturtur ve sınava kadar her gün iki deneme yaparsanız müthiş bir ivme yakalamış ve 120 dakikalık süreyi fazlasıyla yetiriyor olursunuz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git