Kpss Genel Yetenek Nasıl Çalışılır ?

Kpss Sınavında Genel Yeteneğin Önemi

Kpss sınavında bilmeniz gerekenler arasında puanlama sistemi de yer almaktadır. Aldığınız puanların nasıl hesaplandığını öğrenmek için öncelikle sınav hakkında ki her şeyi bilmeniz gerekmektedir. Açıktan yapılacak atamalarda da aynı şekilde öncelikle KPSS sınavına girmeli ve en az 70 puan almış olmalısınız. Bu size başta kolay gibi görünebilir ama bazen bu paunlar bile zor alınıyor. Sizin burada amacınız daha yüksek puan alarak şansınız artırmak olmalıdır. Peki yüksek puan almak için ne yapmalı.Öncelikle sınavda çıkacak olan genel yetenek sorularını yakından inceleyelim.

Kpss Genel Yetenek

Genel yetenek sınavı 60 sorudan meydana gelen ve bu 60 sorununda 30 tanesi Türkçe, 30 tanesi matematik sorusundan oluşmaktadır. Türkçe sorularında uzun paragraf soruları olduğu için vakit kaybına yol açabilir bu da diğer soruları yetiştirememe gibi bir duruma yol açabilir. Bu yüzden bu alanda çalışma yapmalı ve hızlı okuma teknikleri geliştirmelisiniz. Tabi ki sadece okumakta yetmiyor okuduğunuzu en iyi şekilde anlamalısınız.

Matematik ise temelden öğrenilmesi gereken bir konu olduğu in kişiler hiç bulaşmamayı tercih ederler. Bu yüzden de bir çok kişi bu alandan fazla puan çıkartamaz. Genel yetenek sınavında en yüksek puanları almalısınız çünkü bazen en belirleyici alanlar bunlar oluyor. GENEL KÜLTÜR SORULARINI HERKES BİLEBİLİR AMA BU SORULARI HERKES YAPAMAYABİLİR. Bu yüzden temeli sağla atmaya çalışın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git