KPSS Eğitim Bilimlerine Nasıl Çalışmak Gerekir?

KPSS Eğitim Bilimlerine Nasıl Çalışmak Gerekir?

Eğitim Bilimleri yedi modül yani konudan oluşmaktadır. Eğitim Bilimlerinde: ‘Gelişim Psikolojisi, Öğrenme Psikolojisi, Ölçme ve Değerlendirme, Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Program Geliştirme, Rehberlik, Sınıf Yönetimi ve Materyal’ konuları bulunmaktadır.Çok fazla dersin olması ve sürekli değişen müfredat adayların Eğitim Bilimlerinde zorlanmasına neden olmaktadır. Son yıllarda çıkan sorular dikkate alındığında adayların en zorlandıkları bölümler Program Geliştirme ve Ölçme ve Değerlendirmedir. Doğru bir çalışma tekniğiyle ve çıkmış soruları dikkate alarak ilerlersek bu konularda büyük ilerleme kaydettiğimizi göreceğiz.

            KPSS Eğitim Bilimlerine Nasıl Çalışmak Gerekir sorusuna Genel Yetenek ve Genel Kültür Sınavından sonra yapılmaktadır yanı öğlen yapılan bir sınavdır. Sınava girecek adaylar önce sabah bir oturuma girip sonra da Eğitim Bilimlerine girmesi gerekmektedir bu da bazı dikkat dağınıklığına neden olabilmekte ve adayı zorlayabilmektedir. Bunu önlemek ve stresi azaltmak için sınava hazırlanırken de önce Genel Yetenek ve Genel Kültür sonra da Eğitim Bilimleri testi çözerseniz bu kaygının azalmasında yardımcı olabilir. Eğitim Bilimlerine çalışırken küçük notlar çıkarmak konuları hatırlamamızda bize yardımcı olacaktır. KPSS Eğitim Bilimlerinde başarılı olmanın en önemli adımı tabi ki de bol bol test çözerek soru kalıplarını görmektir.

Çıkmış KPSS Eğitim Bilimleri kitaplarından almalıyız ve geçmiş yıllarda çıkan soruların kalıpları hemen hemen birbirine benzemektedir böylece çıkmış soruları çözerek konuları pekiştirmiş ve hangi konularda yoğunlukta soru geldiğini görmüş oluruz. Ders çalışmaya başlamadan önce muhakkak plan ve program yaparak hangi konulara ne kadar bakılacağı ayarlanmalıdır çünkü bu size zaman kazandıracak ve düzenli çalışmanızı sağlayacaktır. Düzenli çalışıp bol bol test çözerek ve sık tekrar ederek bir çok konu kolayca halledilebilir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git