KPSS Çalışma Kitap Önerileri

KPSS Çalışma Kitap Önerileri

          Yaşadığımız dönemde birçok insan, KPSS ile memur olabilmek için birbiri ile yarışır hale gelmiş durumda. Sınavın zorluğu bir yana, katılımcı sayısının fazlalığı ve açılan kadro sayısının az oluşu, sınavın önemini daha da artırmakta. Ders çalışmaya başlamadan önce bu sınavı çok konu tekrarı yapan kişinin değil, en fazla soruyu çözenlerin kazandığını unutmayın.

KPSS’na hazırlanmaya karar veren adayların en çok sorduğu soru KPSS Çalışırken Hangi Yayını Kullanmalıyım sorusu olmaktadır. Burada aslında herkes bir tavsiyede bulunur. Çoğu kişi de Pegem Akademi, İhtiyaç Akademi, Uzman Kariyer, Yargı Akademi, Yediiklim Akademi gibi piyasada isim yapmış önde gelen dershanelerin yayınlarını tavsiye ederler. Bu aslında yanlış değildir. Ancak eksiktir. Çünkü KPSS’nı kazanmak istiyorum diyen bir adayın isim yapmış birkaç yayın ile yetinmeyip piyasadaki tüm yayınlardan soru çözmesi gerekmektedir. Burada önemli olan çok sayıda soru çözüp, çok sayıda soru tarzını görmektir. Sınava 1 ay kala deneme sınavlarına yoğunlaşılmalı ve önceki yıllar çıkan tüm sınav soruları gözden geçirilmelidir.

Unutulmaması gereken bir nokta bu sınavın düzenli ve disiplinli bir çalışma gerektirdiğidir. 2 gün çalışıp 2 gün gezmek size bir şey kazandırmaz. Gezmeye de elbet zaman ayrılabilir. Ancak bunu ders çalışma düzeninizi bozmadan yapmanız gerekir. Sınava yakın dönemde piyasadaki tüm yayınların deneme sınavlarını alıp çözmeniz gerekir. Sınava hazırlanmada en önemli adım çözdüğünüz bu deneme sınavları olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git