KPSS Branş Sıralaması Sorgulama

KPSS Branş Sıralaması Sorgulama

KPSS’den uzun bir aradan sonra beklenen haber geldi. Yapılan bildiri ve düzenleme ile Lisans, ön lisans ve ortaöğretim alanlarında sınava giren tüm öğrencilerin kendi alanlarında ki branş sıralamalarına yer verildi. Sizlerde  ÖSYM tarafından açıklanan bu bilgilere ulaşmak için T.C kimlik numaranız ve şifreniz sayesinde sisteme erişebilirsiniz. Güncellenen bu yeni liste ile branş dalınız da kaçıncı olduğunuzu görebilecek ve tercihlerinizi bu doğrultu da daha kolay yapabileceksiniz.

Branş Sıralamasını Öğrenme

Branş sıralamanızı öğrenmek için ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine girerek T.C. Kimlik Numarası ve şifre bölümünü doldurun. Eğer şifrenizi unuttuysanız veya hatırlamıyorsanız size en yakın ÖSYM binasına giderek yeni şifrenizi alabilirsiniz.

2017 KPSS SINAV TAKVİMİ

2016 yılında yapılan KPSS sınavı ile istedikleri alana atanamayan memur adayları tüm umutlarını 2017 yılına erteledi. 2017 yılında yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili tüm hazırlıkları tamamlayan ÖSYM yeni yılın takvimini açıkladı. Bu yeni takvime göre;

  • Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavları 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecektir. Sınava ilişkin başvuruların ise 14-27 Mart tarihlerinde gerçekleşmesi bekleniyor. Genel yetenek sınavının sonuçları 16 Haziran 2017 Cuma günü açıklanacaktır.
  • KPSS Alan Bilgisi sınavı ise 28 Mayıs 2017 tarihinde yapılacaktır. Alan bilgisi sınavının başvuruları da Mart ayının 14-27 tarihleri arasında tamamlanacak. KPSS 2017 Alan Sınavı sonuçlarının 16 Haziran Cuma günü açıklanması planlanıyor.
  • Ve son olarak KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı da 16 Temmuz 2017 tarihinde yapılaktır. Yine bu sınavın başvuruları 14-27 Mart tarihinde sonuçları ise 04 Ağustos tarihinde açıklanacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git