KPSS Başvuruları Başladı

KPSS Başvuruları Başladı

Kamu Personel Seçme Sınavı lisans düzeyi başvuruları 17 Mart 2016’da başladı. Bu sınava başvuran adayların hepsi (Lisans düzeyinde başvuru yapan adaylar)  22 Mayıs’ta yapılacak olan sabah oturumuna girecekler.

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyi başvuruları 17 Mart perşembe günü başladı ve 31 Mart Perşembe gününe kadar devam edecek. Sizlerde eğer KPSS sınavına girerek memur olmak için şansınızı denemek istiyorsanız başvuruları sakın kaçırmayın. Eğer Lisans düzeyinde ki sınava girip kamu personeli olmak ve hayatınıza güzel bir iş ile devam etmek için yapmanız gereken çok basit ayın 31’ine kadar başvurunuzu tamamlamak.

ÖSYM’den yapılan resmi açıklamaya göre, KPSS, lisans düzeyinde 22-29 Mayıs’ta sabah ve öğleden sonra uygulanacak. Bu kapsamda Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak 24 Temmuz’da, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) de 6 Kasım’da gerçekleştirilecek.Bu sınava başvurular ise  17-31 Mart günleri arasında yapılacaktır.

Bu yapılacak olan sınavlardan sadece 22 Mayıs’ta yapılacak olan ve tüm adayların girmesi zorunlu olan sabah oturumu büyük önem taşımaktadır. Adaylar diğer sınavlara ise tamamen kendi isteklerine göre alnalarına göre karar vereceklerdir. Bu yapılacak olan sınava katılmak isteyen adaylar, kılavuz ile aday başvuru formuna, süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Merak ettiğiniz konular ve yeni gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizi takip etmeye devam edin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git