KPSS Başvuru Ücreti Nereye Yatırılıyor

KPSS Başvuru Ücreti Nereye Yatırılıyor
Lisans düzeyi için yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) 2016 başvuruları geçtiğimiz günlerde başladı.Bildiğiniz gibi 17 Mart tarihinde başlayan başvurular 31 Mart tarihine kadar devam edecek. Başvuruların yapımı ise eskisi gibi ÖSYM başvuru noktalarında değil sadece elektronik ortamda yapılacak. Bu sınava girecek kişilerin lisans mezunu yada lisans mezunu olabilecek kişiler katılabilir.Sınavın geçerlilik süresi iki yıl olduğundan iki yılda mezun olabilecek kişiler sınava katılabiliyor.

SINAV ÜCRETİ NEREYE YATIRILABİLECEK?

Peki ama sınava katılacak olan kişilerin ücretleri nereye yatırması gerekiyor. Sınav ücreti denildiğinde herkesin aklına ilk olarak Ziraat bankası gelse de Ziraat bankası bu yıl sadece mobil bankacılık ve telefon bankacılığı üzerinden başvuru kabul etmektedir.

Sınav ücretlerinin yatırabileceğiniz bankalar ise ise şu şekilde.
Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler, Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.), ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

Sınav ücretini eğer bankadan yatıracak sanız  bunun için son gün 1 Nisan 2016 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için ise 1 Nisan 2016 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git