Kpss Alt Öğrenim Tercihleri İşleri Karıştırdı

Kpss Alt Öğrenim Tercihleri İşleri Karıştırdı

Birçok kişinin umut kapısı olan KPSS sınavları, yıllarca hazırlık yapan ve yüksek puanlar almalarına rağmen yerleştirilemeyen adaylarla dolu. Merkezi tercihlerdeki sıkıntılar gibi birçok sorun da KPSS sınavını her zaman tartışmalı bir hale getirmektedir. Son günlerde çok sık tartışılan alt öğrenim tercihlerindeki durdurma kararı kapsamında, aday 2 yıllık üniversite mezunuysa, lise kademeleri tercihlerinden tercih yapamayacaklar. Bu da birçok adayın sinirlenmesine neden oldu.

Adaylar eğer daha yüksek bir eğitim kurumunu bitirmişlerse, bir alt kademeden tercih yapamama durumunu yaşıyorlar. Yani işletme mezunu biri daktilograf pozisyonunu seçemiyor ve birçok kişi bu durumdan rahatsız olmuş durumda. Adaylardan bazılarının yorumları oldukça manidar ve sizinle paylaşıyor, yorumu size bırakıyoruz.

– Bizimle dalga geçmeye doyamadılar.

– Sağlık lisesi mezunuyum, daha önceki kararlar yüzünden mesleğimle ilgisi olmayan 2 yıllık bir bölüm bitirdim, şimdi yine bu saçma sapan kararlar yüzünden lisede okuduğum hemşirelik hakkım yanmış oluyor. O kadar emek verdik yazıklar olsun. Bundan önceki kararların bu kararı kapsamaması lazımdır. Boş yere okuduk resmen 2 yıllık.

– Bence iyi olmuş, zaten liselere azıcık tercih hakkı vardı.

– Sürekli yasaları değişip duruyorlar o kadar hazırlık yapıyoruz bize hiç acımıyorlar.

– Nasıl iş bu kardeşim tercih hakkımız resmen elimizden alınmış oluyor. Her gün başka bir yasa çıkıyor 2 yıl çalıştık ziyan oldu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git