KPSS Alan Bilgisi Sınavı

KPSS Alan Bilgisi Sınavı 
Memur adayların aylardır beklediği an nihayet geldi çattı. 2016 yılında yapılacak olan Kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen KPSS “Alan Bilgisi” sınavı 31 Mayıs 2016 yani yarın yapılacak. ÖSYM tarafından yapılacak olan bu sına tüm Ülkede toplamda 81 ilde buna Lefkoşa’da dahil olmak üzere yapılacaktır. Sınavın başlama saati ise diğer sınavlarda olduğu gibi yine saat 9.30’da olacak.

Sınavın iki oturumda yapılması planlanıyor ve ilk oturum olan sabah oturumunda, adaylar hukuk, iktisat, işletme, maliye ve muhasebeden 30’ar soru cevaplayacak. Sınavın son aşaması olan ikinci oturum ise saat iki de başlayacak ve  bu oturumda adaylara çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler alanlarından 30’ar adet soru gelecektir. Oturumların süresi ise 160’ar dakika olacak.

Sınava giderken yine diğer sınavlarda olduğu gibi adaylar yanlarında sadece kimliklerini ve kalem ve silgilerini getirecekler. Cep telefonu ile sınav salonuna gelen kişiler sınava alınmayacaklardır. Sınavdan en az yarım saat önce sınava girecek olduğunuz sınav salonunda hazır olmanız gerekmektedir. Hatta vaktiniz varsa okulu bilmiyorsanız daha öncede gidebilirsiniz. Adresi daha önceden yani bir önceki günde giderek teyit edebilirsiniz. Sonuçta önemli bir sınav olduğundan işinizi garantiye alın. Adaylar sınava girerken sınav salonuna geldiklerinde  sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı/pasaportları kontrol edilerek sınava alınacak ve giriş de de polis aramasından geçeceklerdir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git