KPSS-2017/6: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Yerleştirme Sonuçları

KPSS-2017/6: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları

Lisans ve ön lisans mezunlarının merakla beklediği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne özel 2017/6 atamasının sonuçları; ÖSYM resmi internet sitesi aracılığı ile 19 Temmuz 2017 tarihinde açıklandı. KPSS P3 ve KPSS P93 puanlarına göre belirlenen atama sonuçlarında, adaylara atama sonuçları ile ilgili yazılı bildirim yapılmayacağı konusuna da ayrıca değinildi. Atama sonuçlarına göre; adayların göreve başlama sürelerinin ve atama yapılabilmesi için gerekli evrakların, atamalarının yapılacağı kurumların internet siteleri üzerinden açıklanacağının da altı çizildi.

2017/6 Atamasının Genel Şartları

ÖSYM tarafından açıklanan genel atama şartlarında, puan sistemine göre atanmaya hak kazanan adayların; mülakat ya da farklı eleme sistemlerine tabi olmadan, görevlerine başlayabilecekleri duyuruldu. Açıklamaya göre, nitelik kodları şartı aranmayan kadrolara başvuran adayların; kurumlar tarafından istenen belgeleri kuruma iletmeleri halinde, kendilerine tanınan sürelere göre görevlerine başlayabilecekleri belirtildi. Aynı açıklamada, nitelik kadrolarına aykırı tercihte bulunan adayların ise; diğer adayların haklarını gasp ettikleri gerekçesiyle, aynı puanlarla yeniden başvuru yapmalarının önüne geçileceğinin bilgisi paylaşıldı. Kurumların, atamaya hak kazanan memur adaylarını nasıl bilgilendireceği konusunda; inisiyatiflerin kendilerinde olmadığını bildiren ÖSYM yetkilileri, adayların sonuç açıklama sisteminin ardından, atandıkları kuruma telefonla ulaşmalarını ve belirli periyotlarda bilgi almaları gerektiğini açıkladı. Açıklamada ayrıca; atama genel şartlarını taşıyan adayların, kısa süresi içerisinde görevlerine başlayabileceklerinin müjdesi verildi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git