Kpss 2017/4 İle 640 Kamu Personeli Alımı

Kpss 2017/4 İle 640 Kamu Personeli Alımı

12 Nisan 2017 tarihinde Kara Yolları Genel Müdürlüğü’ne sözleşmeli 640 kişi alınacağı belirtildi. Bunun üzerine Ön lisans ve Lisans KPSS girenler tercih etme hakkına sahip oldular. Tercih süresinin son günlerine gelindiği belirtildi. Sözleşmeli olarak atanacak personellerin 15 TL yatırarak tercih yapabilme haklarına sahip olduğu belirtildi. ÖSYM’nin belirlediği banka ve hesap numaralarına tercih yapacak adayların ücretlerini yatırmaları gerektiği duyuruldu.

Tercih Yapacak Kişilerde Aranan Nitelikler:

En az Ön lisans KPSS’ne girmiş adayların tercih yapmaları için herhangi bir taban puanı belirlenmemiştir. Tercih önceliği ve karşılanan niteliklere göre 640 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Aranan özellikler ve başvuracak kişilerin sahip olması gereken sertifikalar kılavuz içeriğinde yer almıştır. Tercih yapacak adayların kılavuz içeriğine bakarak ona göre tercih yapmaları gerekir. Başvuru kılavuzu detaylı olarak adayların incelemesi için açılmıştır. Bu kılavuzu ÖSYM sitesinden ya da Kara Yolları Genel Müdürlüğü resmi sitesinden indirebilirsiniz.

KPSS 2017/4 alımları sözleşmeli personel olarak belirlenmiştir. Tercih yapacak adayların KPSS puanlarından aldıkları en düşük puan ve en yüksek puan arasında sıralama yapılacaktır. Üniversiteden bu bölüm ve yan branş olarak mezun olan adayların başvuru önceliği vardır. Kara Yolları Genel Müdürlüğü’nün eksik personel ihtiyacını gidermek ve mezun olanların iş istihdamını iyileştirmek için alımlara gidilmiştir. 640 personel alınacağı belirtilirken, bu kişilerin belirlenen süre boyunca sözleşmeli olarak çalışacağı kılavuz içeriğinde yer alır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git